Open Procurement Albania

Blerje karburanti

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Maliq
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Maliq
Objekti i Tenderit Blerje karburanti (nafte 6000 litra)
Nr. Reference REF-39844-01-08-2018
Vlera / Fondi Limit 850 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-01-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-01-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Eroil Shpk & Das Oil Shpk
Merolli Oil Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Merolli SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzh fitimi 10 %
  Data e shpalljes sė fituesit 25-01-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1020000
  Data e lidhjes sė kontratės 26-01-2018
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Eroil Shpk & Das Oil Shpk NIPT L3223076S &K52230020G
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  a-Nuk plotėsonin kushtin qė tė kishin njė pikė karburanti ne rrezen prej 3 km nga selia e shoqėrisė sikundėr parashikohej ne DST.
  b-Nuk ishin paguar taksat vendore pėr vitin 2017 sikundėr parashikohej ne DST.
  c-Shtojca nr. 8 “ pėr deklarimin e gjendjes gjyqėsore” ishte plotėsuar vetėm nga njė operator Eroil,kur nė fakt duhej tė plotėsohej nga tė dy ofertuesit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.4 - DT.29-01-2018
  Lidhja e Kontratės NR.5 - DT.05-02-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data