Open Procurement Albania

Ruajtja e objekteve tė Ujėsjellės Kanalizime Korēė Sh.A me punonjės shėrbimi, sistem alarmi dhe kamera

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korēė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Objekti i Tenderit Ruajtja e objekteve tė Ujėsjellės Kanalizime Korēė Sh.A me punonjės shėrbimi, sistem alarmi dhe kamera
Nr. Reference REF-41267-01-22-2018
Vlera / Fondi Limit 14 900 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 15-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues ERNISA-S SHPK & ALBEN 2 SECURITY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERNISA-S SHPK - ALBEN 2 SECURITY
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 14899960.65
  Data e shpalljes sė fituesit 28-02-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 17879952.78
  Data e lidhjes sė kontratės 02-03-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Korēė REF-41267-01-22-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.9 - DT.05-03-2018
  Lidhja e Kontratės NR.10 - DT.12-03-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data