Open Procurement Albania

Blerje Nafte

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kukes
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kukės
Objekti i Tenderit Blerje Nafte
Nr. Reference REF-41509-01-23-2018
Vlera / Fondi Limit 1 585 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-01-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-02-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 05-02-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues GEGA CENTER GKG Shpk
Eroil Sha & Das oil Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "GEGA CENTER GKG"
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzh fitimi 9 %
  Data e shpalljes sė fituesit 16-02-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1902000
  Data e lidhjes sė kontratės 19-02-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Bashkimi Operatoreve : Eroil dhe Das oil (EROIL L32230076S & DAS OIL L52230020G) Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Nuk eshte permbushur kriteri i kerkuar ne piken 2.1.Kapaciteti ligjor/profesional dhe teknik i operatorėve ekonomikė. a. Leje tregėtimi ose autorizim pėr karburantet pėrkatėse e lėshuar nga organet pėrkatėse, mbėshtetur nė Ligjin nr.8450, dt.24.02.1999 “Pėr pėrpunimin, transportimin e naftės dhe nėnprodukteve tė tjera” me ndryshimet pėrkatėse.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.8 - DT.26-02-2018
  Lidhja e Kontratės NR.8 - DT.26-02-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data