Open Procurement Albania

Blerje pajisje pėr detektimin e rrjedhjeve tė ujit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Korce
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Korēė
Objekti i Tenderit Blerje pajisje pėr detektimin e rrjedhjeve tė ujit tė pėrfshira nė njė makinė qė do tė shėrbejė pėr kontrrollin e tyre
Nr. Reference REF-57656-03-21-2018
Vlera / Fondi Limit 13 230 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 16-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues ALEN-CO SHPK
RA-MI KOMPANI SHPK & ONYX SHPK
FAT GROUP SHPK
EKSPO SISTEM SHPK
KRIJON SHPK
MUCA SHPK
RRAPI MYZEQARI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RA-MI KOMPANI SHPK - ONYX SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 12 766 950,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-06-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 15320340
  Data e lidhjes sė kontratės 27-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 30-04-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur Ankesa.
  Operatori Ekonomik ALEN-CO Shpk ka paraqitur prane Autoritetit Kontraktor nje ankese ne date 14.05.2018. Ka marrė pėrgjigje nė datė:18.05.2018. Komisioni i shqyrtimit te ankeses ka vendosur :a. Tė pranojė pjeserisht ankesėn, per paraqitjen e vetem nje oferte ekonomike, b. Tė refuzojė pretendimin mbi pėrvojat e ngjashme te suksesshme, (pika 1 e ankesės ). Operatori ekonomik " ALEN-CO " Sh.p.k skualifikohen sepse nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, tė pėrcaktuar nė pikėn 1, tė Shtojcės 9 tė DT . c. Tė refuzojė pretendimin pėr katalogė teknike pėr mallin furnizues ( pika 2 e ankesės). Operatori ekonomik " ALEN-CO " Sh.p.k skualifikohen sepse nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, tė pėrcaktuar nė pikėn 2, tė Shtojcės 9 dhe Shtojcės 9/1 tė DT d. Tė refuzojė pretendimin se operatori Alen Co sh.p.k ėshtė i autorizuar pėr te ofertuar me mallrat e SEWERIN ne Shqipėri ( pika 3 e ankesės). Operatori ekonomik " ALEN-CO " Sh.p.k skualifikohen sepse nuk pėrmbush Kriterin e veēantė teknik tė kualifikimit, tė pėrcaktuar nė pikėn 3, tė Shtojcės 9 tė DT .
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. FAT GROUP, NIPT L43428401V
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Nuk pėrmbush Kriteret e kualifikimit, tė pėrcaktuar nė Shtojcėn 8 tė DT .
  2. EKSPO SISTEM Shpk
  Nuk pėrmbush Kriteret e kualifikimit, tė pėrcaktuar nė Shtojcėn 8 tė DT.
  3. KRIJON Shpk
  Nuk pėrmbush Kriteret e kualifikimit, tė pėrcaktuar nė Shtojcėn 8 tė DT.
  4. MUCAShpk
  Nuk pėrmbush Kriteret e kualifikimit, tė pėrcaktuar nė Shtojcėn 8 tė DT.
  5. RRAPI MYZEQARI
  Nuk pėrmbush Kriteret e kualifikimit, tė pėrcaktuar nė Shtojcėn 8 tė DT.
  6. ALEN - CO Shpk
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.23 - DT.11-06-2018
  Lidhja e Kontratės NR.31 - DT.06-08-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data