Open Procurement Albania

Blerje Pajisje Kompjuterike pėr Nevoja tė Shoqėrisė

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Blerje Pajisje Kompjuterike pėr Nevoja tė Shoqėrisė
Nr. Reference REF-59090-03-28-2018
Vlera / Fondi Limit 9 199 361,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 29-03-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-04-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-04-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues ADVANCED BUSSINESS SOLUTION(ABS) SHPK
ISEC SHPK
BNT ELECTRONICS SHPK
PC STORE SHPK
DIVITECH SHPK
B 360 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PC STORE SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 899 560,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 8279472
  Data e lidhjes sė kontratės 18-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ankesa ėshte paraqitur nga operatori ekonomik ”BNT ELECTRONICS” SHPK te cilit i ėshtė kthyer pėrgjigje mė datė 25.05.2018,prot 14240/1 nga autoriteti kontraktor dhe me vendim nr.581/1 Prot, datė 07.09.2018 te KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. ADVANCED BUSSINESS SOLUTION(ABS)” SHPK
  nuk plotėson kėrkesat e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.

  2. BNT ELECTRONICS SHPK
  Oferta e paraqitur nga ky operator eshte vlerėsuar si anomalisht e ulėt nga Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave .
  Nga verifikimi i dokumentacionit tė dorėzuar nė sistemin elektronik nga operatori ekonomik “BNT ELECTRONICS” sh.p.k rezulton se ky i fundit nuk ėshtė konform kėrkesave tė pėrcaktuara nė ligjin dhe rregullat e prokurimit publik.
  Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstaton se ankimuesi nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion mbėshtetės ose provues si: fatura tatimore, fletė zhdoganimi, kontrata furnizimi, kontrata tė mėparshme tė lidhura me autoritete tė ndryshme, apo ndonjė dokument tjetėr, qė tė argumentojė kushtet apo elementėt e favorshėm pse kjo ofertė e dalė anomalisht e ulėt duhet tė pranohet dhe se nuk krijon asnjė rrezik pėr mosrealizimin me sukses tė kontratės.

  3. B 360 SHPK

  Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė DST.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.37 - Dt.17-09-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.38 - Dt.24-09-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data