Open Procurement Albania

Loti 1: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtim Rrjet Ujėsjellėsi nė Zonėn qė kufizohet nga rrugėt, Myslym Keta, Shefqet Kuka dhe Rr. Thoma Filipeu

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Tiranė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Loti 1: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Ndėrtim Rrjet Ujėsjellėsi nė Zonėn qė kufizohet nga rrugėt, Myslym Keta, Shefqet Kuka dhe Rr. Thoma Filipeu
Nr. Reference REF-35015-04-25-2016
Vlera / Fondi Limit 1 059 340,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-04-2016
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-05-2016
Data e mbajtjes sė tenderit 05-05-2016
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Tower SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Tower SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 998 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-05-2016
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 5 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Auar pėr arsye tė mosfunksionimit tė sistemit online tė APP-sė, gjatė hedhjes nė sistem tė procedurės.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Formulari i Njoftimit te Kontartes
  Shpallja e Fituesit Formulari i njoftimit tė fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.22 - DT.05-06-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data