Open Procurement Albania

Loti VII: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksioni dhe rrethimi i depove ne Ujesjellesat Rajonal (Faza I)”

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Loti VII: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksioni dhe rrethimi i depove ne Ujesjellesat Rajonal (Faza I)”
Nr. Reference REF-67114-05-04-2018
Vlera / Fondi Limit 1 468 637,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues INVIKTUS & LENI ING SHPK
C.E.C GROUP SHPK
A&E ENGINEERING SHPK
HE&SK 11 SHPK
B-VAAL Engineering SHPK
Novatech Studio SHPK
GJEOKONSULT &CO SHPK
Erald-G SHPK
MILER SHPK & A.SH.Engineering SHPK
Infratech SHPK
Tower SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERALD-G SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 413 750,00
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1696500
  Data e lidhjes sė kontratės 13-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 180 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “Gjeokonsult & Co” SHPK me Nr. 15556 Prot. Datė 12.06.2018 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresė Nr. 15556/1 Prot. Datė 13.06.2018 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij, si dhe nga bashkimi i operatoreve ekonomik ”Inviktus & Leni-Ing” me Nr. 15638 Prot datė 13.06.2018 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresė Nr. 15638/1 Prot. datė 14.06.2018 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP nuk ėshtė paraqitur ankesė.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “Tower” SHPK:
  Oferta e Operatorit Ekonomik “Tower” SHPK, rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “A&E ENGINEERING” SHPK:
  Oferta e Operatorit Ekonomik “A&E ENGINEERING” SHPK, rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  3. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “C.E.C GROUP” SHPK.
  Oferta e Operatorit Ekonomik “C.E.C GROUP” SHPK, rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  4. Oferta e paraqitur nga bashkimi i Operatorėve Ekonomik “HE&SK 11 & GL” SHPK
  Oferta e bashkimi i Operatorėve Ekonomik “HE&SK 11 & GL” SHPK, rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  5. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “B-VAAL ENGINEERING” SHPK
  Oferta e Operatorit Ekonomik “B-VAAL ENGINEERING” SHPK, rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  6. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “NOVATECH STUDIO” SHPK:
  Oferta e Operatorit Ekonomik “NOVATECH STUDIO” SHPK, rezulton nen minimumin elejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  7. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “GJEOKONSULT &CO” SHPK
  Oferta e Operatorit Ekonomik “GJEOKONSULT &CO” SHPK, rezulton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  8. Oferta e paraqitur nga bashkimi i Operatorėve Ekonomik “INVIKTUS &LENI ING” SHPK
  Oferta e bashkimi i Operatorėve Ekonomik “INVIKTUS &LENI ING” SHPK, rezul ton nen minimumin e lejuar te perllogaritur nga Autoriteti Kontraktor, ne baze te VKM nr.354, date 11.05.2016.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.26 - Dt.02-07-2018
  Lidhja e Kontratės NR.29 - DT.23-07-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data