Open Procurement Albania

Blerje karburanti gazoil 10 ppm USLD

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Blerje karburanti gazoil 10 ppm USLD
Nr. Reference REF-71419-05-25-2018
Vlera / Fondi Limit 20 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues A&T Sha & Olsi Shpk
Das Oil Shpk
Kastrati Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KASTRATI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH Marzh fitimi 19.4 %
  Data e shpalljes sė fituesit 05-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės 13-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar operatoret ekonomik si me poshte:
  1. Bashkimi i operatoreve “A&T” dhe “Olsi shpk” me marzh fitimi 11.5 %
  Ėshtė skualifikuar pėr arsye se nuk ka paraqitur :
  a- Kontratat e bashkepunimit nuk jane ne perputhje me nenin 74 pika 2 te RRPP –se, pasi nuk eshte percaktuar % e bashkepunimit dhe mungon prokura e posacme.
  b- Nuk jane paraqitur nga operatori Olsi shpk dhe 2A2F - L OIL vertetim nga tatim taksave te kontributeve te sigurimeve shoqerore.
  c- Nuk jane paraqitur nga Operatori Olsi shpk dhe nga operatori 2A2F- L OIL vertetim nga OSHEE qe skane detyrime.
  d- Lista e paraqitur nga Operatori Olsi shpk nen logo BOIV –OIL nuk permban dokumentat e kerkuara per stacionet e shitjeve te karburanteved ne piken Durres, Fushe-Kruje dhe Lac.
  2. Operatori Ekonomik DAS OIL me marzh fitimi 9.6 %
  Eshte skualifikuar se per arsye se nuk ka paraqitur:
  a- DAS OIL per pikat e stacioneve te karburanteve Lac dhe Vore nuk ka paraqitur dokumentacionin e kerkuar: ( Leje mjedisore tipi C te leshuar nga QKL, vertetim teknik nga ISHTI, akt teknik MZHS, police sigurimi nga shoqerite e sigurimeve. Per piken e furnizimit ne Durres operatori ekonomik ka paraqitur leje mjedisore te tipit B per shitje me shumice. b- Nuk ka paraqitur nje faqe te menaxhimit (web page te karburantit) dhe manualin e perdorimit te tij.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.27 - DT.09-07-2018
  Lidhja e Kontratės NR.29 - DT.23-07-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data