Open Procurement Albania

Sherbim privat per ruajtjen dhe sigurine fizike te objekteve te Shoqerise

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Ndermarrja e Trajtimit te Studenteve Nr.2
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Sherbim privat per ruajtjen dhe sigurine fizike te objekteve te Shoqerise - Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara
Nr. Reference REF-72893-05-31-2018
Vlera / Fondi Limit 4 268 713,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 11-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues SAFE SHPK
ARBANA SHPK
ĒULLHAJ SHPK
DEA SCURITY SHPK
EUROGJICI-SECURITY SHPK
FIRDEUS SECURITY SHPK
GLOBAL SECURITY SHPK
INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA SHPK
LEKSI SECURITY SHPK
NAZERI-2000 SHPK
RES-03 SHPK
SIGURIA SHPK
TONI-SECURITY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • GLOBAL SECURITY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 065 441,00
  Data e shpalljes sė fituesit 13-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4878529.4
  Data e lidhjes sė kontratės 23-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1-Operatori Ekonomik “SAFE” Shpk me vlerė tė ofertės: 3.870.740,24 lekė pa TVSH
  Skualifikohet pasi nuk plotėson kriterin: 2. Kriteret e veēanta te kualifikimit: Pika 1.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatoreve ekonomike. Pika c) Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit private te sigurise fizike pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 12 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 6 (gjashte) punonjese te jene te gjinise femrore bazuar ne ligjin 75/2014 datė 10.07.2014 per sherbim ne Godinat e Studenteve ku akomodohen Vajza. Vertetimi i performances i lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė te jete jo me pare se vitit 2018.”
  2-Operatori Ekonomik “ARBANA” Sha me vlerė tė ofertės: 3.322.536,14 lekė pa TVSH
  Skualifikohet pasi nuk plotėson kriterin: 2. Kriteret e veēanta te kualifikimit: Pika 1.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatoreve ekonomike. Pika c) Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit private te sigurise fizike pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 12 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 6 (gjashte) punonjese te jene te gjinise femrore bazuar ne ligjin 75/2014 datė 10.07.2014 per sherbim ne Godinat e Studenteve ku akomodohen Vajza. Vertetimi i performances i lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė te jete jo me pare se vitit 2018.”
  3-Operatori Ekonomik “ĒULLHAJ” Shpk
  Skualifikohet pasi nuk ka dorėzuar asnjė dokument pėr tė plotėsuar kriteret e pėrgjithshme dhe tė veēanta sipas DST, dhe as ofertė ekonomike.
  4-Operatori Ekonomik “DEA SCURITY” Shpk me vlerė tė ofertės : 4.065.440,92 lekė pa TVSH
  Skualifikohet pasi nuk plotėson kriterin: “ 2. Kriteret e veēanta te kualifikimit: Pika 1.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatoreve ekonomike. Pika c) Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit private te sigurise fizike pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 12 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 6 (gjashte) punonjese te jene te gjinise femrore bazuar ne ligjin 75/2014 datė 10.07.2014 per sherbim ne Godinat e Studenteve ku akomodohen Vajza. Vertetimi i performances i lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė te jete jo me pare se vitit 2018.”
  5-Operatori Ekonomik “EUROGJICI-SECURITY” Shpk me vlerė tė ofertės : 3.914.851,64 lekė pa TVSH
  Skualifikohet pasi nuk plotėson kriterin: “ 2. Kriteret e veēanta te kualifikimit: Pika 1.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatoreve ekonomike. Pika c) Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit private te sigurise fizike pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 12 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 6 (gjashte) punonjese te jene te gjinise femrore bazuar ne ligjin 75/2014 datė 10.07.2014 per sherbim ne Godinat e Studenteve ku akomodohen Vajza. Vertetimi i performances i lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė te jete jo me pare se vitit 2018.”
  6-Operatori Ekonomik “FIRDEUS SECURITY” Shpk me vlerė tė ofertės prej: 4.065.441,17 lekė pa TVSH
  Skualifikohet pasi nuk plotėson kriterin: “ 2. Kriteret e veēanta te kualifikimit:Pika 1.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatoreve ekonomike. Pika c) Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit private te sigurise fizike pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 12 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 6 (gjashte) punonjese te jene te gjinise femrore bazuar ne ligjin 75/2014 datė 10.07.2014 per sherbim ne Godinat e Studenteve ku akomodohen Vajza. Vertetimi i performances i lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė te jete jo me pare se vitit 2018.”
  7-Operatori Ekonomik “INTERNATIONAL SECURITY ALBANIA” Shpk me nipt L02004016V
  Skualifikohet pasi nuk ka dorėzuar asnjė dokument pėr tė plotėsuar kriteret e pėrgjithshme dhe tė veēanta sipas DST, dhe as ofertė ekonomike.
  8-Operatori Ekonomik “LEKSI SECURITY” Shpk me vlerė tė ofertės prej: 3.914.851,58 lekė pa TVSH
  Skualifikohet pasi nuk plotėson kriterin: 2. Kriteret e veēanta te kualifikimit:Pika 1.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatoreve ekonomike. Pika c) Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit private te sigurise fizike pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 12 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 6 (gjashte) punonjese te jene te gjinise femrore bazuar ne ligjin 75/2014 datė 10.07.2014 per sherbim ne Godinat e Studenteve ku akomodohen Vajza. Vertetimi i performances i lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė te jete jo me pare se vitit 2018.” Gjithashtu, emrat nė ēertifikatat e femrave tė dorėzuara nė dokumente, nuk janė pjesė e listpagesės sė formularėve E-sig 025a.
  9-Operatori Ekonomik “NAZERI-2000” Shpk me vlerė tė ofertės prej: 4.065.440,89 lekė pa TVSH
  Skualifikohet pasi nuk plotėson kriterin: 2. Kriteret e veēanta te kualifikimit: Pika 1.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatoreve ekonomike. Pika c) Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit private te sigurise fizike pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 12 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 6 (gjashte) punonjese te jene te gjinise femrore bazuar ne ligjin 75/2014 datė 10.07.2014 per sherbim ne Godinat e Studenteve ku akomodohen Vajza. Vertetimi i performances i lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė te jete jo me pare se vitit 2018.”
  10-Operatori Ekonomik “RES-03” Shpk me vlerė tė ofertės prej: 4.065.441,17 lekė pa TVSH
  Skualifikohet pasi nuk plotėson kriterin: 2. Kriteret e veēanta te kualifikimit: Pika 1.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatoreve ekonomike. Pika c) Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit private te sigurise fizike pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 12 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 6 (gjashte) punonjese te jene te gjinise femrore bazuar ne ligjin 75/2014 datė 10.07.2014 per sherbim ne Godinat e Studenteve ku akomodohen Vajza. Vertetimi i performances i lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė te jete jo me pare se vitit 2018.”
  11-Operatori Ekonomik “SIGURIA” Shpk me vlerė tė ofertės prej: 4.065.441,17 lekė pa TVSH
  Skualifikohet pasi nuk plotėson kriterin: 2. Kriteret e veēanta te kualifikimit: Pika 1.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatoreve ekonomike. Pika c) Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit private te sigurise fizike pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 12 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 6 (gjashte) punonjese te jene te gjinise femrore bazuar ne ligjin 75/2014 datė 10.07.2014 per sherbim ne Godinat e Studenteve ku akomodohen Vajza. Vertetimi i performances i lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė te jete jo me pare se vitit 2018.”
  12-Operatori Ekonomik “TONI-SECURITY” Shpk me vlerė tė ofertės prej:3.914.851,7 lekė pa TVSH
  Skualifikohet pasi nuk plotėson kriterin: 2. Kriteret e veēanta te kualifikimit: Pika 1.1 Kapaciteti ligjor/profesional i operatoreve ekonomike. Pika c) Ēertifikata pėr punonjės shėrbimi nė fushėn e veprimtarisė sė shėrbimit private te sigurise fizike pėr ruajtjen dhe sigurimin fizik tė objekteve dhe pronave pėr tė paktėn 12 punonjės shėrbimi, nga te cilet te pakten 6 (gjashte) punonjese te jene te gjinise femrore bazuar ne ligjin 75/2014 datė 10.07.2014 per sherbim ne Godinat e Studenteve ku akomodohen Vajza. Vertetimi i performances i lėshuar nga Drejtoria Vendore e Policisė Tiranė te jete jo me pare se vitit 2018.”
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Tiranė REF-72893-05-31-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.29 - DT.23-07-2018
  Lidhja e Kontratės NR.31 - DT.06-08-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data