Open Procurement Albania

Blerje vula per matesat e abonenteve

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
Objekti i Tenderit Blerje vula per matesat e abonenteve
Nr. Reference REF-72902-05-31-2018
Vlera / Fondi Limit 1 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 01-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 14-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues A.M.U SHPK
ALFAT SHPK
HIDRO MENTORI SHPK
MUCA SHPK
TRINITY TRADE COMPANY SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A.M.U SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 895 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 28-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1074000
  Data e lidhjes sė kontratės 15-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 15 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka patur ankese nga OE “A.M.U” sh.p.k me date 23.06.2018. Ka marre pergjigje me date 29.06.2018.
  Ka patur ankese nga OE “TRINITY TRADE COMPANY” sh.p.k me date 28.06.2018. Ka marre pergjigje me date 29.06.2018.

  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. “ALFAT” SHPK:
  • Operatori nuk ka paraqit Raport testimi nga instuticione te Akredituara.
  • Operatori nuk ka paraqit dokument qe ploteson standartin ISO 14001 nga Prodhuesi.
  • Operatori nuk ka plotesuar punet e ngjashme te kerkuara sippas DST-s .

  2. “HIDRO MENTORI”SHPK:
  • Nuk ka paraqitur raportin e testimit te perkthyer ne gjuhen shqipe sipas DST te procedures.
  • Operatori nuk ka paraqit dokument qe ploteson standartin ISO 14001 nga Prodhuesi.
  • Operatori nuk ka plotesuar punet e ngjashme te kerkuara sipas DST-s .

  3. “MUCA” SHPK
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnje dokument qe te kualifikohet ne proceduren ne fjale. Por ka paraqit vetem nje Certifikate Regjistrimi ne QKR.

  4. “TRINITY TRADE COMPANY” SHPK:
  • Operatori nuk ka paraqit Raport testimi nga instuticione te Akredituara.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.40 - Dt.08-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.42 - Dt.22-10-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data