Open Procurement Albania

Ndertim stacioni i pompimit tek lagja "Baba Rexhepi"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Sarande
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Sarandė
Objekti i Tenderit Ndertim stacioni i pompimit tek lagja "Baba Rexhepi"
Nr. Reference REF-75777-06-20-2018
Vlera / Fondi Limit 4 140 323,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-06-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 04-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues ARTI SHPK
B-93 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARTI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 933 044,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4719653
  Data e lidhjes sė kontratės 31-07-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:
  1. “B-93” shpk,NIPT J62903508R, Vlera: 3,566,172 leke pa tvsh.
  Perkatesisht per arsyet e meposhtme :
  a. Operatori ekonomik”B-93”, pėr tė vėrtetuar eksperiencėn e mėparshme, nuk ėshtė nė pėrputhje me kėrkesat e autoritetit kontraktor, pasi kontrata nė fjalė nuk ka tė pėrfshirė disa kapituj punimesh tė cilat kanė zėrat dhe elementėt e tyre, duke mos vėrtetuar se gėzon eksperiencė nė kryerjen e punimeve si “Punime Elektike”, pra nė asnjė rast nga ana e operatorit ekonomik nuk ėshtė vėrtetuar kryerja e punimeve tė tilla tė ngjashme.
  b. Ne oferten e tij ekonomike “ Punimet Elektrike” zene mbi 57 % te puneve qe operatori ekonomik kerkon te realizoj, por sipas situacionit te kontrates tė paraqitur per punet e ngjashme nga operatori ekonomik “B - 93” sh.p.k. pėr kėtė procedurė prokurimi rezulton se nė kontratėn e ngjashme tė paraqitur, tė mos jenė kryer zėra tė tillė punimesh, qoftė edhe nė njė vlerė minimale pėr tė vėrtetuar se ky operator ekonomik ėshtė i aftė dhe ka kapacitetet e duhura pėr tė kryer punimet e kėrkuara nga autoriteti kontraktor. Komisioni i Vlersimit te Ofertave konstaton se elementėt e kėrkuar nė preventivin e pėrcaktuar nė dokumentat e tenderit nuk gjejnė pasqyrim nė situacioni pėrkatės tė kontratave tė dorėzuar nga operatori ekonomik pėr vėrtetimin e eksperiencės sė mėparshme.
  c. Operatori ekonomik ankimues nuk ka vėrtetuar se gėzon eksperiencė tė mėparshme nė pėrputhje me objektin e procedurės sė prokurimit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.29 - DT.23-07-2018
  Lidhja e Kontratės NR.31 - DT.06-08-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data