Open Procurement Albania

Rikonstruksion dhe rrethim i stacioneve tė pompimit dhe depove tė ujit nė ujėsjellėsat rajonal, faza II

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion dhe rrethim i stacioneve tė pompimit dhe depove tė ujit nė ujėsjellėsat rajonal, faza II
Nr. Reference REF-83042-08-15-2018
Vlera / Fondi Limit 37 002 844,30
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 17-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues DAJTI PARK 2007 SHPK
ARB & TRANS-2010 SHPK
IGOR ELEKTRIK SHPK & RRUGA URA ASFALTIM NR.2 ELBASAN SHPK & DELIA IMPEX SHPK
ARJEIL SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • IGOR ELEKTRIK - RRUGA URA ASFALTIM NR.2 ELBASAN SHPK-DELIA IMPEX
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 33 303 253,00
  Data e shpalljes sė fituesit 06-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 39963903
  Data e lidhjes sė kontratės 22-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 90 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesa nga operatori ekonomik “DAJTI PARK 2007” SHPK me Nr.22973 Prot. Dt.08.10.2018 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresės Nr.22973/1Prot dt.10.10.2018 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Gjatė afatit kohor pėr ankimim nė KPP ėshtė paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “DAJTI PARK 2007” sh.p.k me Nr.23924 Prot dt.19.10.2018.
  V Komisioni i Prokurimit Publik me anė tė vendimit Nr. 816 datė 03.12.2018 vendosi: “Tė mos pranoj ankesėn e paraqitur nga O.E “DAJTI PARK 2007” sh.p.k ... ”

  Tė skualifikuar:

  1. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Dajti Park 2007” sh.p.k:
  Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 5 ton dhe maksimumi 10 ton tė kerkuar nga AK (3 cope) si dhe ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga AK (4 copė) pėr rrjedhojė i pavlefshėm.
  Pra sa mė sipėr Shoqėria “ Dajti Park 2007” shpk nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  2. Oferta e paraqitur nga Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “Arb &Trans 2010” sh.p.k. & “KUPA” sh.p.k .
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion tre kamiona vetėshkarkues kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 15 ton dhe maximum 20 ton secili kamion pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik ka paraqitur nė pėrmbushje tė kėtij kriteri dy kamiona me kapacitetin e duhur nga tre tė kėrkuar nė shtojcėn 10/Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit.
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion katėr kamionēina kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 1.5 ton dhe maximum 2 ton secili kamion pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur nė pėrmbushje tė kėtij kriteri asnjė kamionēinė nga katėr tė kėrkuara.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Nr.49 - Dt.11-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.04 - Dt.28-01-2019
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data