Open Procurement Albania

Blerje Hipoklorit Kalciumi

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Peqin
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Peqin
Objekti i Tenderit Blerje Hipoklorit Kalciumi
Nr. Reference REF-92813-11-05-2018
Vlera / Fondi Limit 1 650 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 16-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Albania Distribution Chem SHPK
Artur Goga SHPK
ASI-2A CO SHPK
ATLANTIK 3 SHPK
Denis Goga
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ASI-2A CO
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 630 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1956000
  Data e lidhjes sė kontratės 05-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1.” Albania Distribution Chem” SHPK:
  Dokumentacioni administrativo-ligjor-kualifikues i paraqitur nga OE “ Albania Distribution Chem” nuk eshte i plote dhe nuk perputhet plotesisht me kerkesat e Kritereve te Pergjithshme te Kualifikimit dhe Kritereve te Vecanta te Kualifikimit.

  2. “Artur Goga” :
  • OE “Artur Goga“ p.f. nuk ploteson kriterin 2.2.2, tė pikes 2.2 ”Pėr kapacitetin ekonomik dhe financiar” te Kritereve tė Vecanta tė Kualifikimit “Kopjet e vertetuara te bilanceve per vitin 2017, tė paraqitura pranė drejtorise rajonale tatimore pėrkatėse dhe tė konfirmuara nga ky autoritet“, per arsye se nuk ka paraqitur bilancin e shoqėrisė per vitin 2017.
  • OE “Artur Goga“ p.f. nuk ploteson kriterin 2.3.1, tė pikes 2.3 ”Pėr kapacitetin teknik” te Kritereve tė Vecanta tė Kualifikimit “Kontrata per furnizime tė ngjashme nė njė vlerė ne masen rreth 40 % te fondit limit, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit tė aktivitetit tė operatorit“, per arsye se nuk ka paraqitur kontrata per furnizime tė ngjashme ose/dhe fatura tatimore te shitjes nė njė vlerė ne masen rreth 40 % te fondit limit, tė realizuara gjatė tre viteve tė fundit tė aktivitetit tė operatorit.

  3. “Denis Goga”:
  • OE “Denis Goga“ p.f. nuk ka plotesuar dhe paraqitur shtojcėn 6 ”Deklarate mbi permbushjen e specifikimeve teknike”.
  • OE “Denis Goga“ p.f. nuk ploteson kriterin 2.2.2, tė pikes 2.2 ”Pėr kapacitetin ekonomik dhe financiar” te Kritereve tė Vecanta tė Kualifikimit “Kopjet e vertetuara te bilanceve per vitin 2017, tė paraqitura pranė drejtorise rajonale tatimore pėrkatėse dhe tė konfirmuara nga ky autoritet“, per arsye se nuk ka paraqitur bilancin e shoqėrisė per vitin 2017.
  • OE “Denis Goga“ p.f. nuk ploteson kriterin 2.3.3, tė pikes 2.3 ”Pėr kapacitetin teknik” te Kritereve tė Vecanta tė Kualifikimit “Flete analize leshuar nga organet kopetente shqiptare, qe verteton se malli objekt kontrate, (Hipoklorit Kalciumi) ploteson cilesine dhe parametrat e kerkuar per kete procedure prokurimi“, per arsye se nuk ka paraqitur flete analize tė leshuar nga organet kopetente shqiptare, qe verteton se malli objekt kontrate, (Hipoklorit Kalciumi) ploteson cilesine dhe parametrat e kerkuar per kete procedure prokurimi.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.50 - Dt.17-12-2018

  Blerje Hipoklorit Kalciumi

  Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Peqin
  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Peqin
  Objekti i Tenderit Blerje Hipoklorit Kalciumi
  Nr. Reference REF-87527-09-27-2018
  Vlera / Fondi Limit 1 650 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 28-09-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-10-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 10-10-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 4
  Operatorė Konkurues ANBIM SHPK
  ASI - 2A CO SHPK
  ATLANTIK 3 SHPK
  Pavli Buzo
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • ATLANTIK 3
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 500 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. ANBIM SHPK
  Nuk ka paraqitur formularin e ofertės ekonomike.

  2. Pavli Buzo PF
  Nuk ka paraqitur formularin e ofertės ekonomike.

  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.

  Nuk u be i mundur realizimi i nėnshkrimit tė kontrates, pėr arsye tė mosparaqitjes tė formularit tė sigurimit tė kontratės brėnda afatit ligjor tė ofertuesit tė renditur i pari dhe diferenca ndėrmjet ofertės sė kualifikuar nė vendin e parė dhe tė dytė ėshtė mė e madhe se 2 pėr qind e fondit limit(neni 58, i Ligjit 9643, datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin publik”, tė ndryshuar) .

  Ofertuesi i renditur pėrkatėsisht nė vendin e pare nuk u paraqit pranė A.K. pėr tė paraqitur sigurimin e kontratės brėnda 5 ditėve nga dita e marrjes/publikimit tė njoftimit tė fituesit nė sistemin elektronik te prokurimeve publike dhe nuk u arrit nėnshkrimi i kontratės.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.43 - Dt.29-10-2018
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.44 - Dt.05-11-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data