Open Procurement Albania

Studim projektim per dy objekte Hamallaj dhe Lagja nr 1 Sukth

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Objekti i Tenderit Studim projektim per dy objekte Hamallaj dhe Lagja nr 1 Sukth.
Burimi i financimit – Fondet e Ujėsjellės Kanalizime Durrės Sh.a
Nr. Reference REF-87607-09-27-2018
Vlera / Fondi Limit 6 332 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 08-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues INVICTUS SHPK
GJEOKONSUT & CO SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INVICTUS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 245 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 08-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7504800
  Data e lidhjes sė kontratės 07-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshtė skualifikuar operatori ekonomik si mė poshtė vijon:

  a. Operatori ekonomik ‘‘GJEOKONSULT & CO” SHPK
  Nuk pėrmbush :
  Kapaciteti Teknik:
  Pika 1. Kontratat e ngjashme tė kryera gjatė tri viteve tė fundit, nuk janė sipas objektit qė prokurohet.
  Pika 5. Nuk ka paraqitur licencė nga QKL, pėr “Shėrbime ekspertize dhe profesionale lidhur me burimet energjtike”.
  Pika 6. Certifikata e specialistit pėr “Pėr Testimin e Performancės sė Produkteve tė Ndėtimit” nuk ėshtė sipas ISTN-sė, certifikata e paraqitur nuk ėshtė e vlefshme (afat i skaduar).
  Pika 7. Nuk ka staf tė pajisur me certifikatė “Pėr Auditim Energjie nė Proēesė”, lėshuar nga Universiteti Politeknik i Tiranės.
  Pika 13. Pėr ekspertin privat zjarrfikės dhe specilaistin vlerėsues ndikimi nė Mjedis, nuk janė paraqitur Licenca e Regjistrimit QKL/QKB.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.50 - Dt.17-12-2018

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data