Open Procurement Albania

Blerje klor

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Permet
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Pėrmet
Objekti i Tenderit Blerje klor
Nr. Reference REF-95440-11-22-2018
Vlera / Fondi Limit 1 774 502,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 03-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues SOFIA MYFTARI
ATLANTIK3
PAERA
Albania Distribution Chem
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ATLANTIK 3
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 774 500,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Albania Distribution Chem:
  Nuk ka paraqitur formularin e ofertes.

  2. SOFIA MYFTARI:
  • Mosplotesim i kritereve ne lidhje me kapacitetin teknik(furnizime te ngjashme).

  3. PAERA shpk:
  Mosplotesim i kritereve ne lidhje me kapacitetin teknik(furnizime te ngjashme)/firma nuk disponon dokumentat eqe jane kerkuar ne DST :
  -Licensa profesionale e shoqerise per tregėtim te mallrave objekt kontrate (Hipoklorit Kalciumi).
  -Pervoje te meparshme per furnizime te ngjashme,te kryera gjate tri viteve te fundit, ku vlera e transaksionit te jete jo me e vogel se 709.800 (Shtateqind e nente mije e teteqind) lek.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data