Open Procurement Albania

“Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė depove te ujit” – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Bulqizė
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Bulqizė
Objekti i Tenderit “Shėrbimi i ruajtjes dhe sigurisė fizike me roje private tė depove te ujit” – Marreveshje Kuader - me nje operator ekonomik ku te gjitha kushtet jane te percaktuara - me afat 12 muaj.
Nr. Reference REF-95207-11-21-2018
Vlera / Fondi Limit 6 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 03-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues RES-03 SHPK
SAFE SHPK
Grand Security SHPK
Eurogjici –security SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • RES-03 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 5831852.9
  Data e shpalljes sė fituesit 07-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 6998223.48
  Data e lidhjes sė kontratės 15-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Eshte bere ankese nga “SAFE” shpk dhe i eshte kthyer pergjigje me nr Prot 345 date 17.12.2018.

  Te Skualifikikuar operatoret e meposhtem:

  1. “SAFE” shpk :
  • Nuk Paraqitur Akti i Miratimit te Qendres se Kontrollit ,ne Teritorin e Bashkise Bulqize miratuar nga Policia e Shtetit Qarkut Diber, akti i miratimit te qendres se kontrolli sallen operative,duhet te shoqerohej me (certifikate pronesie te operatorit ekonomik ose kontrate qeraje shoqeruar me certifikat pronesie te qiradhenesit).Nga sa verifikohet operatori ekonomik nuk ka salle operative ne terrotorin e Bashkise Bulqize sic eshte kerkuar ne dokomentat e tenderit .
  • Nuk ka paraqitur vertetim nga qe ska detyrime per taksat vendore ne Bashkine Bulqize .

  1. “Eurogjici –security” shpk :
  • Nuk ka Paraqitur Akti i Miratimit te Qendres se Kontrollit ,ne Teritorin e Bashkise Bulqize miratuar nga Policia e Shtetit Qarkut Diber, akti i miratimit te qendres se kontrolli (sallen operative ) , Duhet te shoqerohej me (certifikate pronesie te operatorit ekonomik ose kontrate qeraje shoqeruar me certifikat pronesie te qiradhenesit).
  • Nga sa verifikohet operatori ekonomik nuk ka salle operative ne terrotorin e Bashkise Bulqize sic eshte kerkuar ne dokomentat e tenderit
  • Nuk ka paraqitur vertetim nga qe ska detyrime per taksat vendore ne Bashkine Bulqize

  2. Grand Security” :
  • Nuk ka paraqitur Aktin eMiratimit te Qendres se Kontrollit ,ne Teritorin e Bashkise Bulqize miratuar nga Policia e Shtetit Qarkut Diber, akti i miratimit te qendres se kontrolli (sallen operative ) duhet te shoqerohej me (certifikate pronesie te operatorit ekonomik ose kontrate qeraje shoqeruar me certifikat pronesie te qiradhenesit).
  • Nuk ka Vėrtetim nga Drejtoria e Tatimeve pėr numrin e punonjėsve tė siguruar pėr periudhen Vitin 2017 dhe Janar - Shtator 2018 per 12 punonjes per cdo muaj, shoqėruar me listė pagesat e sigurimeve shoqėrore (formularėt E-sig 025 a) pėr kėtė periudhė tė konfirmuara nga organet tatimore. Operatori ekonomik duhet tė ketė minimalisht 12 punonjės tė siguruar nė muaj (10 punonjes sherbimi roje) si dhe drejtuesin teknik dhe administratorin, ne listpagesen janar shtator asnje liste pagese nuk perputhet me punojsit e e certifikuar ne muajn shtator ka te siguruar vetem tre punojs sherbimi nga ato te certifikuari
  • Nuk ka paraqitur vertetim nga qe ska detyrime per taksat vendore ne Bashkine Bulqize.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr Qeverisja Vendore Bulqizė REF-95207-11-21-2018
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data