Open Procurement Albania

Ndertim stacione monitorimi uji ne 38 pika ne qytetin e Tiranes

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Tenderit Ndertim stacione monitorimi uji ne 38 pika ne qytetin e Tiranes
Nr. Reference REF-46690-12-23-2019
Vlera / Fondi Limit 5 092 435,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 24-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-01-2020
Data e mbajtjes sė tenderit 07-01-2020
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues 2 N Shpk
KMK Shpk & CAUSHI/M Shpk
L.T.E Construksion Shpk
Liqeni VII Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • L.T.E CONSTRUCTION
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 630 185,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5556222
  Data e lidhjes sė kontratės 10/03/2020 00:00:00
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Tė skualifikuar, pėr arsyet si mė poshtė:
  Tė skualifikuar, pėr arsyet si mė poshtė:
  1. Oferta e paraqitur nga BOE”K.M.K” Shpk &”Caushi/M” Shpk
  Nuk plotėson kėrkesat e pėrcaktuara nė DST.

  2. Oferta ekonomike e paraqitur nga operatori ekonomik “Liqeni VII” shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik Liqeni VII ”sh.p.k ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket kontrates se ngjashme pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  3. Oferta e paraqitur nga ”2N” Shpk
  Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik ”2 N”sh.p.k ėshtė i paplotė pasi nuk ka pėrmbushur kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti Teknik nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.12 - Dt.17-03-2020

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data