Open Procurement Albania

Rehabilitim i rrjetit te kanalizimeve ne zonen e qytetit, Bashkia Durres

Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrës
Objekti i Tenderit Rehabilitim i rrjetit te kanalizimeve ne zonen e qytetit, Bashkia Durres
Nr. Reference REF-46856-12-27-2019
Vlera / Fondi Limit 8 200 000,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 30-12-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 09-01-2020
Data e mbajtjes se tenderit 09-01-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues Balili Konstruksion Shpk & Kupa Shpk
K-AAV Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Balili Konstruksion Shpk - KUPA Shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 8 147 041,00
  Data e shpalljes se fituesit 11-02-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 9776449.1
  Data e lidhjes se kontrates 09/03/2020 00:00:00
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  U skualifikuan:

  1. Operatori ekonomik “K-AAV Shpk ”
  Është skualifikuar për arsye se nuk permbush :
  a - Kriteret e vecanta te kualifikimit pika g/ pasi: vertetimi qe konfirmon shlyerjen e energjise eshte i dates 28.10.2019.
  b - Kapacitetin Ekonomik dhe financiar pika 1/ pasi; nuk ka paraqitur bilancet e 3 viteve te fundit. Kapacitetin Ekonomik dhe financiar pika 2/ pasi: xhiroja mesatare e tre viteve te fundit eshte me e vogel se vlera e fondit limit.
  c- Kapacitetin Teknik pika 1/ pasi: pasi kontrata e paraqitur per pune te ngjashme nuk eshte e te njenjtes natyre.

  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Nr.12 - Dt.17-03-2020

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data