Open Procurement Albania

Riparime, sherbime, pjese kembimi per automjetet e OST sh.a., per nje periudhe dy vjecare

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Riparime, sherbime, pjese kembimi per automjetet e OST sh.a., per nje periudhe dy vjecare.

Shpallen fitues pėr vazhdimin e lidhjes sė marrėveshjes kuadėr, operatorėt e kualifikuar si mė poshte
- Ofertėn e Operatorit Ekonomik “AEE Service” sh.p.k .
- Ofertėn e Operatorit Ekonomik “Alstezo” sh.p.k .
Nr. Reference REF-63501-04-18-2018
Vlera / Fondi Limit 80 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 14-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues AEE Service
Kadiu
Alstezo
Power Industries
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 05-07-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “Kadiu” sh.p.k :
  -Nuk ka permbushur piken 3.3.1, “Kapacitet i teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit sepse nuk ka kontrata te ngjashme ne vleren e kerkuar prej 31, 000,000 (tridhjete e nje milion) lekė.
  - Nuk ka permbushur piken 3.3.7, “Kapacitet i teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit sepse ne kontratat e qerave per njesite Burrel, Fier, Shkoder, Korce objekti i kontratave eshte marrja me qera e paisjeve dhe jo e ambjenteve per te kryer sherbimin. Ne kontratat e qerave per rrethet e permenduara me siper eshte percaktuar se qerramarresi ka si qellim “marrjen me qera te pajisjeve te repartit te autoriparimit dhe karrotrecin”.
  - Nuk ka permbushur piken 3.3.11, “Kapaciteti teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit sepse nga verifikimi i dokumentacionit te paraqitur nga ana e OE , rezulton, si me poshte: - Nuk ka paraqitur skemat origjinale te montimit per pjeset e kembimit qe do te montohen gjate riparimit per mallrat e paraqitura ne Tabelen teknike bashkelidhur DT.
  - Katalloget e paraqitur , nuk perputhen me te dhenat qe kerkohen per pjeset e kembimit qe do te montohen gjate riparimit per mallrat e paraqitura ne Tabelen teknike bashkelidhur DT.

  2. “Power Industries” sh.p.k :
  o Nuk ka permbushur piken 3.3.7, “Kapacitet i teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit sepse:
  - Kontratat e qerase per rrethet Korēe dhe Elbasan nuk jane te nenshkruara prane noterit.
  - Nuk ka ne pronesi ose me qera ambjent per ushtrim te aktivitet te tij (lidhur me riparimin e automjeteve) ne Burrel.
  - Nuk ka permbushur piken 3.3.9, “Kapacitet i teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit sepse OE nuk ka paraqitur Certifikaten qe verteton qe sistemi i menaxhimit te cilesise se prodhuesve/ distributoreve me te cilat ai bashkepunon per blerjen e pjeseve te kembimit qe montohen gjate riparimit te automjetit, eshte sipas standartit ISO 9001:2008 per shoqerite Manoku shpk dhe Autopasion sha.
  - Nuk ka permbushur piken 3.3.11, “Kapacitet i teknik” te kritereve e vecanta te kualifikimit sepse lidhur me kete kriter, OE ka paqitur katallogje te prodhuesit per te cilat nuk ka dhe nuk tregohet asnje lidhje bashkepunimi, pervec nje deklarate te Autorizimit te distributorit ne Shqiperi perkatesisht Shoqerive ’’Manoku shpk” dhe ”Autopasion sha”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data