Open Procurement Albania

Blerje materiale tė nevojshme pėr Arkivėn Qėndrore dhe Arkivat e Drejtorive Rajonale

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Blerje materiale tė nevojshme pėr Arkivėn Qėndrore dhe Arkivat e Drejtorive Rajonale
Nr. Reference REF-17347-04-09-2019
Vlera / Fondi Limit 44 948 500,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 03-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 03-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Dynamicx Group
Inpress
Kristalina -KH
Rama Graf
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kristalina KH SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 43 470 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-08-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 52164000
  Data e lidhjes sė kontratės 04-09-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 10 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  •BO “Inpress” sh.p.k dhe “Marketing & Distribution” sh.p.k, ka paraqitur ankesė kundėr vendimit tė kvo, rregjistruar Nr. 13536 Prot., datė 20.06.2019.
  • OSHEE sh.a me shkresėn Nr. 13536/3 Prot., datė 26.06.2019 i ka komunikuar BO “Inpress” sh.p.k dhe “Marketing & Distribution” sh.p.k vendimarrjen pėr mospranimin e ankesės.
  • BO “Inpress” sh.p.k dhe “Marketing & Distribution” sh.p.k ka paraqitur ankese ne KPP ne datėn 08.07.2019.
  • KPP me vendimin nr. K.P.P.537/2019 date 14.08.2019 ka vendosur:
  1. Tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga BOE ankimues “Inpress” shpk “Marketing & Distribution” shpk pėr procedurėn e prokurimit, “Procedurė e Hapur” me REF17347-04-09-2019, me objekt Blerje materiale tė nevojshme pėr Arkivėn Qėndrore dhe Arkivat e Drejtorive Rajonale” me fond limit 44,948,500 lekė pa tvsh, zhvilluar mė datė 27.05.2019 nga autoriteti kontraktor, OSHEE sh.a.
  2. Autoriteti kontraktor lejohet tė vijojė me hapat e mėtejshėm tė procedures sė prokurimit.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. OE “Albdesign PSP” sh.p.k, :
  - Nuk paraqet asnje nga dokumentat e kerkuar ne DST.
  - Nuk paraqet oferte ekonomike
  2. OE “Rama Graf” sh.p.k : -OE nuk ploteson ne vlere kriterin e furnizimeve te ngjashme. Dokumenton vetem 8,300,000 leke nga 17,600,000 leke te kerkuara.
  -OE nuk ploteson ne vlere kriterin e punesimit mesatar. Dokumenton vetem 6,5 punonjes/muaj nga 20 punonjes/muaj te kerkuara.
  -OE nuk paraqet designer te punesuar.
  -OE nuk paraqet Certifikate ISO 14001.
  -OE nuk paraqet Certifikate ISO 16245.
  -OE nuk paraqet leje mjedisore te tipit C.

  3. BO “Inpress” sh.p.k dhe “Marketing & Distribution” sh.p.k :
  - Ne zbatim te nenit 45 te ligjit “Per prokurimet publike”, ne permbushje te plotesimit te kritereve te pergjithshme te DST, OE “Marketing Distribution” sh.p.k nuk paraqet ne vetedeklarimin sipas shtojces 8, te dhenat per Personin/Personat fizike ne cilesine ortakut te shoqerise.
  - Referuar kontrates se bashkepunimit, OE “Marketing & Distribution” sh.p.k merr persiper te kryeje procesin e prodhimit te artikullit “dosje”, nderkohe qe ky OE nuk paraqet dokumentacion qe provon disponimin e pajisjeve/makinerive te nevojshme per kete qellim.

  4. OE “Dynamicx Group” sh.p.k :
  - Referuar vertetimit te tatimeve nr. Nr. T01107250, date 28.05.2019, OE rezulton me detyrim tatimor diten e hapjes se ofertave.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi_i_Kontrates.docx
  PROCEDURĖ_e_HAPUR_MALLRA.docx
  Fletepalosje A4 3 kolona per cdo krah.pdf
  Specifikime OSHEE ok--SKICAT 1-12.pdf
  20x21 palosje ne mes.pdf
  15-18.pdf
  Njoftimi_i_Fituesit_app.docx
  Specifikime OSHEE ok--SKICAT 1-12.pdf
  Shtojce per shtyrjen e afatit.docx
  15-18.pdf
  PROCEDURĖ_e_HAPUR_MALLRA.docx
  Shtojce nr.2.docx
  20x21 palosje ne mes.pdf
  Fletepalosje A4 3 kolona per cdo krah.pdf
  Shtojce per modifikimin e dokumentave e sakte.docx
  Formulari i kontrates se nenshkruar.docx
  Shtojce per modifikimin e dokumentave e sakte.docx
  Shtojce per shtyrjen e afatit.docx
  Specifikime OSHEE ok--SKICAT 1-12.pdf
  20x21 palosje ne mes.pdf
  15-18.pdf
  Shtojce nr.2.docx
  PROCEDURĖ_e_HAPUR_MALLRA.docx
  Fletepalosje A4 3 kolona per cdo krah.pdf
  Vendim KPP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data