Open Procurement Albania

Kabine elektrike 20kV, fv.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Porti Detar Sarande
Autoritet Prokurues Sh.A Porti Detar Sarande
Objekti i Tenderit Kabine elektrike 20kV, fv.
Nr. Reference REF-17720-04-11-2019
Vlera / Fondi Limit 5 592 831,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 15-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-04-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 26-04-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues AA&P
MANE/S
EDICO GROUP
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AA&P
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 811 595,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 5773914
  Data e lidhjes sė kontratės 25-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. MANE/S:
  Mungojnė, ose nuk janė pėrputhje me DST-ėn(pėrfshirė Specifikimet Teknike):
  -Ne kriterin e veēantė, g)3, Shtojca 2, Nr.238Prot.dt 16.02.2019, modifikim DST,: Betoniere 300 litra 1 copė; eshte paraqitur Autobetoniera "MERLO" DBM3500, pa asnje dokument nga DRSHTRR; - Autovinxh mbi 30 ton, eshte pa kontroll teknik periodik(nuk jane paraqiture letrat), ne lejen e qarkullimit kontrolli i fundit eshte bere ne vitin 2016.
  - Kabell XLPE 20kV; Kabllot e fuqise TM 20kV: Kablli i testuar eshte me prerje terthore 25mm2, dhe jo 50mm2 sipas "Spefikimeve Teknike"(DST); - Katalogu nuk tregon mallin e kerkuar nga "Spefikime Teknike"(DST), ofron kabllo me seksion nga 16-35mm2.; - autorizimi i prodhuesit per kabllot 20kv eshte i pa perkthyer, test reportet te pa perkthyer;certifikatat te prodhuesit ISO 9001 ose ISO 9002, nuk jane te paraqiture;

  2. EDICO GROUP:
  - Nuk eshte paraqitur ne dorezimin e Mostrės; “Panel TU”, kerkuar ne DST.
  - Mungon pothuaj teresisht dokumentacioni i kerkuar sipas DST.
  -Ka paraqitur vetėm keto dokumente: Shtojca 4, Shtojcen 1, Shtojcen 1/1, Shtojcen 7, Shtojcen 10 dhe ISO 9001.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  18.Shtojca 25
  SHTOJCA NDRYSHIME DST KABINA nga Koordinimi
  111. Shtojca 3
  3.Relacion teknik
  DST
  SHTOJCA NDRYSHIME II
  4.Specifikimet Teknike Kabine 20kV Porti detar Sarande .pdf
  2.Kabine elektrike 20kV Planimetri.pdf

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data