Open Procurement Albania

Materiale elektrike dhe hidraulike, v.2019

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Porti Detar Sarande
Autoritet Prokurues Sh.A Porti Detar Sarande
Objekti i Tenderit Materiale elektrike dhe hidraulike, v.2019
Nr. Reference REF-28340-06-26-2019
Vlera / Fondi Limit 1 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-06-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 09-07-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 09-07-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues A-91
VUHO 2018
NIKA
SOFIA MYFTARI
MIFEEL
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VUHO 2018
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 463 430,00
  Data e shpalljes sė fituesit 29-07-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1756116
  Data e lidhjes sė kontratės 09-08-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. A-91 :
  - Nuk eshte paraqitur ne Dorezimin e Mostrave, ne permbushje te detyrimit sipas DST-ės bazuar ne VKM Nr.914, Neni 27, pika 6(a, b. c): ”2.3.5. Operatori ekonomik ofertues duhet te paraqese Mostra te mallit, ne permbushje me Specifikimet Teknike perfshire ne DST, artikujt mall si:
  - Artikulli Nr. 16 Prozhektore LED.
  - Artikulli Nr. 73 Mates energjie 1F.
  - Artikull Nr. 74 Mates energjie 3F.

  2. “MIFEEL”:
  -Nuk eshte paraqitur ne Dorezimin e Mostrave, ne permbushje te detyrimit sipas DST-ės bazuar ne VKM Nr.914, Neni 27, pika 6(a, b. c):
  ”2.3.5. Operatori ekonomik ofertues duhet te paraqese Mostra te mallit, ne permbushje me Specifikimet Teknike perfshire ne DST, artikujt mall si:
  - Artikulli Nr. 16: Prozhektore LED.
  - Artikulli Nr. 73: Mates energjie 1F.
  - Artikull Nr. 74: Mates energjie 3F.
  -Ne certifikaten ISO 9001-2015, ne objektin e veprimtarise mungon ”tregtimi i mallrave hidraulike”. Citim nga certifikata AQS/Q/33182018 e paraqitur:
  ”Tregtimi i mallrave dhe pajisjeve elektrike, elektronike, didaktike, laboratori dhe industriale. Tregtimi i imputeve bujqesore. Sherbime ne bujqesi dhe sherbime 3D”.

  3. “SOFIA MYFTARI”:
  -Mostra e dorezuar, ”Artikulli Nr. 16: Prozhektore LED”, nuk permbush kerkesat sipas Specifikimeve Teknike te DST-ės. Mostra e paraqitur nuk ka asnje dokument shoqerues ku te tregohen dhe te verifikohen parametrat e kerkuara ne DST(cituar nga DST-ėja: 150w , 220-240v, Correlated Colour temperature (CCT): nga 3000 deri 3800K, jo me pak se 12000 LM, permasat(orientuese): 404*322*52mm, per ambient te jashtem, i verdhe, CRI: jo me pak se 80). Ky artikull eshte teper i rendesishem per AK-ėn ne permbushje te detyrimeve ndaj ligjit Nr.9801 date 23.09.2004(indryshuar), per Sigurine Portuale(eficenca e sistemit CCTV te Portit).
  -Certifikata ”ISO 9001-2015”, me Nr. AQS/Q/23582017, nuk perputhet me objektin e tenderit. Citim nga certifikata e paraqitur: ”Tregti e pergjithshme e mallrave didaktike, elektronike, laboratorike dhe industriale. Sherbime ne bujqesi, dezinfektim, dezinsektim, deratizim(3D)”.

  4. ”NIKA”:
  -Nuk ka paraqitur ”Deklaraten e Garancise”, kerkuar ne DST, CITUAR nga DST: ”2.3.4. Operatori ekonomik ofertues duhet tė paraqesė deklaratė tė gar ancisė pėr mallrat e ofruara, sipas pėrcaktimeve nė Shtojcėn Nr. 9 Specifikimet Teknike, nga marrja nė dorėzim tė mallrave objekt prokurimi, tė paktėn 6(gjashte) muaj garanci pėr ēdo artikull objekt prokurimi, duke filluar nga marrja nė dorėzim e mallit”.
  - Mostra e dorezuar, ”Artikulli Nr. 16: Prozhektore LED”, nuk permbush kerkesat sipas Specifikimeve Teknike te DST-ės. Mostra e paraqitur nuk ka dokument shoqerues, me perjashtim te fuqise, 50W, qe eshte 3 herė mė pak se ajo e kerkuar ne DST(150W), ku te tregohen dhe te verifikohen parametrat e kerkuara ne DST(cituar nga DST-ėja: 150w , 220-240v, Correlated Colour temperature (CCT): nga 3000 deri 3800K, jo me pak se 12000 LM, permasat(orientuese): 404*322*52mm, per ambient te jashtem, i verdhe, CRI: j o me pak se 80). Permasat gabarite te mostres jane rreth 2 herė me pak se ato te kerkuarat nga DST. Ky artikull eshte teper i rėndėsishėm per AK-ėn ne permbushje te detyrimeve ndaj ligjit Nr.9801 date 23.09.2004(indryshuar), per Sigurine Portuale(eficenca e sistemit CCTV te Portit).
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  NjoftimKontrate
  6. DST
  18.Shtojca 18
  6. DST
  Ndryshime KOORDINIM APP

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data