Open Procurement Albania

Blerje Kasaforta te vogla, te mesme, te medha dhe per posten sekrete

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Autoritet Prokurues Sh.A Posta Shqiptare
Objekti i Tenderit Blerje Kasaforta te vogla, te mesme, te medha dhe per posten sekrete
Nr. Reference REF-44201-11-20-2019
Vlera / Fondi Limit 17 151 500,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-11-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-12-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 16-12-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues A & A Security
PAERA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • A & A SECURITY SURVEY SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 17 080 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtem:

  1. Operatori “PAERA” sh.p.k.:
  -Nė sistem ėshtė dorėzuar oferta me emrin e subjektit “Marjo – Mondi” sh.p.k. me NIPT L72203025F ndėrkohė qė i gjithė dokumentacioni i ofertės ėshtė i operatorit “PAERA” sh.p.k. me NIPT L31505034R. Nė renditjen e ofertave nė Sistemin Elektronik tė Prokurimeve rezulton se Operatori “PAERA” sh.p.k. NIPT L31505034R nuk ka mbyllur dorėzimin e ofertave nė sistem. Pra rezulton se ka njė bashkėpunim tė dy operatorėve dhe dorėzim tė ofertės sė njerit operator nė adresė tė operatorit tjetėr.
  -Nuk plotėson pikėn 2.3.3 tė DST-ve pika pasi Operatori Ekonomik ofertues nuk ka paraqitur ēertifikatėn e vlefshme ISO 20000-1 Teknologji Informacioni (Menaxhim Shėrbimi), tė vlefshme pėr periudhėn e prokurimit.
  -Nuk plotėson pikėn 2.3.4 tė DST-ve Operatori Ekonomik ofertues nuk ka praqitur ēertifikatė tė vlefshme ISO 27001 pėr Menaxhimin e sigurisė sė informacionit, tė vlefshme pėr periduhėn e prokurimit.
  -Nuk plotėson pikėn 2.3.5 pasi Operatori Ekonomik nuk ka paraqitur autorizim prodhuesi ose letėr angazhimi ose akt marrėveshje bashkėpunimi, midis prodhuesit/ve ose distributori dhe OE ofertues, pėr mallrat e kėrkuara. Autorizimi duhet tė pėrmbajė tė dhėna tė plota tė prodhimit si: telefon, fax, e-mail, website, kjo e nevojshme pėr Autoritetin Kontraktor nė rast verifikimi nga ana e tij.
  -Nuk plotėson pikėn 2.3.6 pasi OE nuk ka paraqitur katalogun ose fragmente tė katalogut, ku tė specifikohen qartė mallrat qė do tė ofrohen dhe kujt prodhuesi i pėrkasin.
  -Nuk plotėson pikėn 2.3.7 pasi OE nuk ka njė specialist tė ēertifikuar nga kompani ndėrkombėtare prodhimi tė bravave mekanike, elektronike qė pėrdoren pėr kasaforta, vėrtetuar kjo nė listėpagesa 3 muajt e fundit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data