Open Procurement Albania

Blerje tel avolzhimi dhe materiale ndihmese

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Albpetrol
Autoritet Prokurues Sh.A Albpetrol
Objekti i Tenderit Blerje tel avolzhimi dhe materiale ndihmese
Nr. Reference REF-46271-12-16-2019
Vlera / Fondi Limit 7 931 625,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 17-12-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-12-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 27-12-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Muhoplus Ltd
Vesa 2014
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VESA 2014
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 7 771 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-01-2020
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 30 dite nga data e lidhjes se kontrates.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka patur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  • Operatori ekonomik “Muhoplus Ltd” shpk :
  - Nė shtojcėn 2/1 “deklaratė pėr paraqitje oferte tė pavarur”, deklaruesi Muhoplus ltd si ofertues nė kėtė tender, ka plotesuar pikėn 6 germa “b”, si mė poshtė:
  Ofertuesi ėshtė konsultuar, ka komunikuar, ka bėrė marrėveshje me njė ose mė shumė konkurrentė nė lidhje me kėtė procedurė prokurimi. Ofertuesi deklaron se nė dokumentet bashkangjitur, nė detajet e kėsaj oferte, janė pėrfshirė emrat e konkurrentėve, natyra dhe shkaqet e konsultimit, komunikimit, marrėveshjes apo angazhimit (rasti i bashkimit tė operatorėve ekonomikė ose nėnkontraktimit). Kjo deklaratė ėshtė nė kundėrshtim me ofertėn e paraqitur nė tender nga ofertuesi “Muhoplus ltd”, pasi operatori ekonomik ka dhėnė ofertė i vetėm dhe jo si bashkim operatorėsh ekonomikė.
  - Operatori ekonomik ka paraqitur autorizim prodhuesi nga kompania “Hes Hacilar Elektrik Sanayi Ticaret A.S”, si prodhues zyrtar i kabllove tė energjisė, kabllove tė telekomunikacionit, pėr tel bakri tė emaluar dhe pėrēuesve tė bakrit. Njėkohėsisht ka paraqitur katalogun e materialeve ndihmėse pėr “karton prespa, tubo stilingato, dhe llakun izolues” tė prodhuesit “Hes Hacilar Elektrik Sanayi Ticaret A.S”, ndėrkohė qė prodhuesi autorizon ofertuesin vetėm pėr produktet e prodhuara nga ai si tel bakri i emaluar dhe pėrēuesve tė bakrit. Pra nuk bėhet lidhja midis autorizimit tė prodhuesit dhe katalogut tė paraqitur.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data