Open Procurement Albania

Punime per perfundimin e linjes kabllore 110 kV Tirana-Selite dhe lidhja me nenstacionin 110/20 kV Kombinat

Institucioni Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Autoritet Prokurues Operatori i Sistemit te Transmetimit OST
Objekti i Tenderit Punime per perfundimin e linjes kabllore 110 kV Tirana-Selite dhe lidhja me nenstacionin 110/20 kV Kombinat.

Jane identifikuar si operatorë ekonomikë të suksesshëm te marrëveshjes kuadër:
1. “EMC GROUP” sh.p.k. & “ABB ENERGY” sh.p.k. - me shumatore të çmimeve për njësi të ofruar 6,092,860 Lekë pa TVSH dhe me vlerë të përgjithshme 55,992,232 Lekë pa TVSH.

2. “ACI ENGINEERING” sh.p.k. & “STERKAJ” sh.p.k. me shumatore të çmimeve për njësi të ofruar 4,138,383 Lekë pa TVSH dhe me vlerë të përgjithshme 56,352,061.38 Lekë pa TVSH.

3. “H & E ENERGY” sh.p.k & “MEPS-A” sh.p.k, me shumatore të çmimeve për njësi të ofruar 5,976,035 Lekë pa TVSH dhe me vlerë të përgjithshme 58,396,840 Lekë pa TVSH.
Nr. Reference REF-46776-12-24-2019
Vlera / Fondi Limit 60 220 220,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 30-12-2019
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 29-01-2020
Data e mbajtjes se tenderit 29-01-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues EMC Group sh.p.k. & ABB Energy
ACI Engineering sh.p.k. & STERKAJ
H & E ENERGY sh.p.k. & MEPS-A
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Leke pa TVSH
  Data e shpalljes se fituesit 10-03-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data