Open Procurement Albania

Sherbimi i riparimit te transformatoreve te fuqise TM/TU me fuqi deri ne 1.8 MVA

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Sherbimi i riparimit te transformatoreve te fuqise TM/TU me fuqi deri ne 1.8 MVA.

Fondi limit : 200,000,000 Lekë pa TVSH.
Shumatorja e Çmimit total te zerave per njesi eshte 15,243,420 lekë pa tvsh.

Burimi i Financimit : nga te ardhurat e Autoritetit Kontraktor.
Nr. Reference REF-58545-05-19-2020
Vlera / Fondi Limit 200 000 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike (Marrëveshje Kuadër)
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 20-05-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 12-06-2020
Data e mbajtjes se tenderit 12-06-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues Elektroinvest shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ELEKTROINVEST
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 12,681,240.00 leke per njesi
  Data e shpalljes se fituesit 03-07-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 12 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ELEKTROINVEST viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ELEKTROINVEST viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ELEKTROINVEST viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ELEKTROINVEST viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Specifikime Teknike - Transformatoret e Fuqise

  Specifikimiet Teknike vaj izolues Mineral i ri, i paperdorur, Per Trasformatore dhe Celesat e n/stacioneve

  Specifikime Teknike Transformator tensioni6, 10 kv trefazor,me vaj,per ambientte brendshem

  Specifikime Teknike Transformatoret e Shperndarjes

  Aneksi 3- Proces - Verbal per Dorezim Transformatori per Riparim

  Shtojce Nr.1 Per Modifikimin e Dokumentave te Tenderit

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data