Open Procurement Albania

“Ndërtim i qendrës së mirëmbajtjes Korçë”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Albgaz sh.a
Autoritet Prokurues Albgaz sh.a
Objekti i Tenderit “Ndërtim i qendrës së mirëmbajtjes Korçë”
Nr. Reference REF-70165-08-28-2020
Vlera / Fondi Limit 98 844 810,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 31-08-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-09-2020
Data e mbajtjes se tenderit 30-09-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues ARKONSTUDIO Sh.p.k.& DION-AL Sh.p.k
RAFIN COMPANY Sh.p.k.& ED KONSTRUKSION Sh.p.k
ELDA-VL Sh.p.k
Midea Albania Sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARKONSTUDIO Sh.p.k - DION-AL Sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 95 880 716,00
  Data e shpalljes se fituesit 03-11-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 115.056.860
  Data e lidhjes se kontrates 05-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. RAFIN COMPANY Sh.p.k.& ED KONSTRUKSION Sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson kushtin për paraqitjen e një autorizim/kontrate bashkëpunimi nga prodhuesi/distributori, me të cilin prodhuesi/distributori autorizon kompaninë pjesëmarrëse në tender të ofertojë këto pajisje/mallra në këtë procedurë prokurimi.
  - Nuk plotëson kushtin për një punonjës të pajisur me certifikate trajnimi sipas standartit EU nr. 304/2008 në fushën e e sistemeve të shuarjes së zjarrit.
  2. ELDA-VL Sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur ofertë dhe dokumentacionin e kërkuar.
  3. Midea Albania Sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk ka paraqitur ofertë dhe dokumentacionin e kërkuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.03 - Dt.11-01-2021
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ARKONSTUDIO Sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ARKONSTUDIO Sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ARKONSTUDIO Sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ARKONSTUDIO Sh.p.k viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DION-AL Sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DION-AL Sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DION-AL Sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per DION-AL Sh.p.k viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Relacioni mekanik

  Relacioni arkitekturor

  Relacioni struktural - magazina

  Relacioni elektrik

  Raporti gjeologjik

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data