Open Procurement Albania

Rehabilitimi i tuneleve dhe galerive ndihmëse (Aksesit) në Digën HEC Koman

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i tuneleve dhe galerive ndihmëse (Aksesit) në Digën HEC Koman
Nr. Reference REF-76460-10-22-2020
Vlera / Fondi Limit 86 011 817,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-10-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 24-11-2020
Data e mbajtjes se tenderit 24-11-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues “BE-IS” sh.p.k & “2T” sh.p.k
Sireta 2F sh.p.k
“SMO Union“ sh.p.k & “SMO Vataks“ sh.p.k
“Curri” sh.p.k & “Xhengo“ sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “SMO Union“ sh.p.k - “SMO Vataks“ sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 76,581,555
  Data e shpalljes se fituesit 11-01-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 91,897,866
  Data e lidhjes se kontrates 21-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 7 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Ka pasur ankesa. Kanë marrë përgjigje në datë: 24/12/2020.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “BE-IS” sh.p.k & “2 T” sh.p.k, për këto arsye:
  - nuk plotëson kriterin për kapacitetin teknik, pika 2.3.13 në DT
  2. “SIRETA 2F” sh.p.k, për këto arsye:
  - Nuk plotëson kriterin për kapacitetin teknik, pika 2.3.13 në DT.
  3. “Curri” sh.p.k & “Xhengo” sh.p.k, për këto arsye:
  - formulari i ofertës shtojca 1 (një) nuk është plotësuar sipas pëshkrimit të formularit të ofertës ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.11 - Dt.25-01-2021
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SMO Union“ sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SMO Union“ sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SMO Union“ sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SMO Union“ sh.p.k viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SMO Vataks“ sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SMO Vataks“ sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SMO Vataks“ sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “SMO Vataks“ sh.p.k viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data