Open Procurement Albania

Furnizim ajërftohësa për gjeneratorët e agregateve në Hec Fierzë dhe Hec Vau i Dejës

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit Furnizim ajërftohësa për gjeneratorët e agregateve në Hec Fierzë dhe Hec Vau i Dejës
Nr. Reference REF-78342-11-11-2020
Vlera / Fondi Limit 91 847 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 12-11-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 07-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 07-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues MUHOPLUS LTD“ SHPK
"NOVAMAT" SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • NOVAMAT
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 90,800,000
  Data e shpalljes se fituesit 31-12-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 108,960,000
  Data e lidhjes se kontrates 25-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. "MUHOPLUS LTD" shpk, për këto arsye:
  - Nuk plotëson specifikimet teknike për ajërftohësat për gjeneratorët e agregateve në Hec Fierzë dhe Hec Vau i Dejës".
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates:Nr.14 - Dt.01-02-2021
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NOVAMAT viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NOVAMAT viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NOVAMAT viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per NOVAMAT viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data