Open Procurement Albania

"Ndertimi i rrjetit TM 20kV, fideri F6, kabinave perkatese dhe rrjetit TU me percjelles ABC, N/ST Gjiri i Lalezit, Loti I "

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Institucioni Prokurues Drejtoria Rajonale e OSSH Durres
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit "Ndertimi i rrjetit TM 20kV, fideri F6, kabinave perkatese dhe rrjetit TU me percjelles ABC, N/ST Gjiri i Lalezit, Loti I "
Nr. Reference REF-72651-09-22-2020
Vlera / Fondi Limit 143 451 079,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 23-09-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 28-10-2020
Data e mbajtjes se tenderit 28-10-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “A.L-ASFALT“ sh.p.k & “Kronos Konstruksion“ sh.p.k
"EN-EL " sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “A.L-ASFALT“ sh.p.k - “Kronos Konstruksion“ sh.p.k
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 141,933,546
  Data e shpalljes se fituesit 19-11-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 170,320,255
  Data e lidhjes se kontrates 07-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 4 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. "EN-EL " sh.p.k, për këto arsye:
  - Ka paraqitur ne sistem vetem ektraktin e QKB-se, pa asnje dokument tjeter shoqerues, rrjedhimisht KVO-ja vendosi ta skualifikoje kete operator.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.08 - Dt.18-01-2021
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “A.L-ASFALT“ sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “A.L-ASFALT“ sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “A.L-ASFALT“ sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “A.L-ASFALT“ sh.p.k viti 2019-2020

  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kronos Konstruksion“ sh.p.k viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kronos Konstruksion“ sh.p.k viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kronos Konstruksion“ sh.p.k viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per “Kronos Konstruksion“ sh.p.k viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data