Open Procurement Albania

Rikonstruksion dhe fuqizim i N/Stacionit të Palases 110/20 kV

Institucioni Prokurues Drejtoria e Tensionit te Larte OSSH sh.a
Autoritet Prokurues Operatori I Sistemit te Shperndarjes (OSSH)
Objekti i Tenderit Rikonstruksion dhe fuqizim i N/Stacionit të Palases 110/20 kV
Nr. Reference REF-80173-11-26-2020
Vlera / Fondi Limit 99 990 958,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 27-11-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 21-12-2020
Data e mbajtjes se tenderit 21-12-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 2
Operatore Konkurues “EL POWER” shpk
“EN – EL” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EL-POWER
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 99,051,543
  Data e shpalljes se fituesit 11-01-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 118,861, 852
  Data e lidhjes se kontrates 13-01-2021
  Kohezgjatja e kontrates 4 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “EN – EL” shpk, për këto arsye:
  - nuk ka paraqitur oferten ekonomike si dhe asnje dokument ligjor dhe teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Buletini i lidhjes se kontrates: Nr.08 - Dt.18-01-2021
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data