Open Procurement Albania

Hartimi i Procedurave për Aeroportin e Kukësit përfshirë SID dhe STAR, bazuar ne nje studim paraprak qe mbeshtet kete procedure, validimi i procedures nepermjet vleresimit nga nje pale e trete, simulatori dhe fluturimit nga ajri. Pregatitja e hartave të procedures, si dhe updatimi i hartave te aeroportit qe do te publikohen.

Institucioni Prokurues ALBCONTROL SH.A ( ish A.N.T.A)
Autoritet Prokurues ALBCONTROL SH.A. ( ish A.N.T.A)
Objekti i Tenderit Hartimi i Procedurave për Aeroportin e Kukësit përfshirë SID dhe STAR, bazuar ne nje studim paraprak qe mbeshtet kete procedure, validimi i procedures nepermjet vleresimit nga nje pale e trete, simulatori dhe fluturimit nga ajri. Pregatitja e hartave të procedures, si dhe updatimi i hartave te aeroportit qe do te publikohen.
Nr. Reference REF-88393-02-25-2021
Vlera / Fondi Limit 62 500 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 26-02-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 23-03-2021
Data e mbajtjes se tenderit 23-03-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues “Air Communication” sh.p.k
InfraKonsult” sh.p.k
“Regional Air Suport”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • InfraKonsult SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 57,500,000
  Data e shpalljes se fituesit 06-04-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 3 Muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. ”Regional Air Suport”, për këto arsye:
  - nuk ka asnjë vërtetim të paraqitur nga administrata tatimore apo e sigurimeve shoqërore për punonjësit e tij. Operatori ka paraqitur një vetdeklarim të pagesave të sigurimeve shoqërore. Ky dokument është i papranueshëm dhe absolutisht i pavlefshëm për t’u vlerësuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per InfraKonsult SHPK viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per InfraKonsult SHPK viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per InfraKonsult SHPK viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per InfraKonsult SHPK viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Shpallja e Fituesit

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data