Open Procurement Albania

Mirembajtje 2-vjecare e automjeteve ne pronesi te OSHEE sh.a

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Mirembajtje 2-vjecare e automjeteve ne pronesi te OSHEE sh.a
Nr. Reference REF-05690-01-30-2019
Vlera / Fondi Limit 195 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 31-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-02-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 25-02-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Alstezo
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALSTEZO SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 78,559,500 leke per njesi te ofruar.
  Data e shpalljes sė fituesit 03-04-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 94,271,400lekemeTVSH(Cmimpernjesi).
  Data e lidhjes sė kontratės 10-06-2019
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Per kete procedure prokurimi eshte shtyre nje here afati I dorezimit te dokumentave ( referuar ne Shtojces se bashkengjitur me poshte ).
  Afati fillestar ka qene data 11.03.2019.
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Kontrates.docx
  Tabela me sasite e pritshme.docx
  DOKUMENTAT_STANDARDE_TĖ_PROCEDURĖS_SĖ_HAPUR_MALLRA.doc
  Shtojca_16_Njoftim_fituesi_i_Mk (1).docx
  Shtojce per modifikimin e dokumentave.docx
  Tabela me sasite e pritshme.docx
  DOKUMENTAT_STANDARDE_TĖ_PROCEDURĖS_SĖ_HAPUR_MALLRA.doc
  Njoftim i kontrates se nenshkruar.docx
  Tabela me sasite e pritshme.docx
  DOKUMENTAT_STANDARDE_TĖ_PROCEDURĖS_SĖ_HAPUR_MALLRA.doc
  Shtojce per modifikimin e dokumentave.docx

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data