Open Procurement Albania

Loti IV. “Blerje mish i kuq dhe produktet e tij”

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

  • Disqualification of all competitive operators except the winner/ Disqualification of the lowest value bid
  • The Procuring Authority has disqualified all competitive operators with a bid lower than the winning bid

Contracted Institution Centralized Purchasing Operator
Tenderer Institution
Tender object Loti IV. “Blerje mish i kuq dhe produktet e tij”
Marrëveshja kuadër do të lidhet nga Operatori i Blerjeve të Përqëndruara sha në emër dhe për llogari të Autoriteteve Kontraktore përfituese subjekte të VKM-së Nr.531 dt 07.09.2023 për “Krijimin e shoqërisë aksionare shtetërore ‘Operatori i Blerjeve të Përqendruara’ sha, për kryerjen e procedurave të veçanta të prokurimit publik, në emër dhe për llogari të kryeministrisë, ministrive dhe institucioneve të varësisë”, të ndryshuar.
Fondi limit/vlera totale e pritshme e kontratës: 359,733,210 lekë pa TVSH
Reference No. REF-38692-02-19-2025
CPV Code
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 5 261 044,00
Type of Contract
Procurement Method Simplified open procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 20-02-2025
Last date of Submitted Documents 25-03-2025
Tender Held Date 25-03-2025
No. of Bidders 3
Bidders 1. “KAZAZI - MEAT” shpk
2. “ARGENT DACI” PF
3. “SEAD-SGS”shpk
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • The winning bid ALL without vat
    Bidder Announcement date 29-04-2025
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 24 Muaj
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Nga pjesëmarrësit janë skualifikuar, Ofertuesit e mëposhtëm:

    1. Operatori ekonomik “SEAD-SGS”shpk NUIS L61725018G referuar dokumentacionit ligjor dhe teknik të paraqitur në tender, nuk i përmbush kerkesat e veçanta për kualifikim të përcaktuara në DT.

    Duke iu referuar procedurës së mësipërme, informojmë se, operatorët ekonomikë të mëposhtëm janë identifikuar si ofertues të sukseshëm:
    1 Operatori ekonomik “KAZAZI - MEAT” shpk NUIS K73609801E
    1. Operatori ekonomik “ARGENT DACI” PF NUIS L01914003T
    Cancellation reason
    Additions Në Marrëveshje Kuadër janë zhvilluar procedurat e mëposhtme:
    Minikontrat 1 Nenshkruar ne date 17.06.2025
    Minikonkurs 2. Publikuar Buletinin Nr. 2 datë 12 Janar 2026
    Minikonkurs 3. Publikuar Buletinin Nr. 14 datë 16 Shkurt 2026
    Minikonkurs 4. Publikuar Buletinin Nr. 16 datë 23 Shkurt 2026
    Minikonkurs 5. Publikuar Buletinin Nr. 20 datë 24 Mars 2026
    Minikonkurs 6. Publikuar Buletinin Nr. 28 datë 20 Prill 2026
    Transaction / Actual Spending
  • Public Announcement Bulletin Contracts signed under the Framework Agreement Operatori i Blerjeve të Përqëndruara REF-38692-02-19-2025
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Bidder Announcement
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

    SUPPORTERS

    Here you can have your ADVERTISEMENT

    Contact at [email protected]

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data