Open Procurement Albania

Instalimi i sistemit ujėmatės nė burimet e ujėsjellėsit tė Tiranės

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

 • Disqualification of all competitive operators except the winner
 • Disqualification of all competitive operators except the winner

Procuring Authority / Buyer SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Procuring Authority / Buyer Local Unit Tiranė
Tender object Instalimi i sistemit ujėmatės nė burimet e ujėsjellėsit tė Tiranės
Reference No. REF-02207-12-27-2018
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 26 546 905,00
Type of Contract Public Work Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 28-12-2018
Last date of Submitted Documents 28-01-2019
Tender Held Date 28-01-2019
No. of Bidders 6
Bidders Iliriada SHPK & Ed Konstruksion SHPK
L.T.E Construction SHPK & Shendelli SHPK
SENKA SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK
KUPA SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • L.T.E CONSTRUCTION - SHENDELLI SHPK
 • The winning bid ALL without vat 24 592 244,00
  Bidder Announcement date 07-02-2019
  Award and Contract Amount ALL with VAT 29510692.8
  Contract date 18-02-2019
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 3 muaj
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i operatoreve B.O.E “Iliriada sh.p.k & “Ed Konstruksion sh.p.k” SH.P.K:
  •Operatori ekonomik Iliriada sh.p.k ka paraqitur vetėm Kopje tė bilancit tė vitit ushtrimore 2017, e cila ėshtė e pakonfirmuar nga Dega e Tatim Taksave, si rrjedhojė do tė konsiderohet i pavlefshėm.
  •Shoqėria “Iliriada sh.p.k nuk ka paraqitur xhiron vjetore pėr vitin 2015 dhe Vitin 2016.
  •Shoqėria “Iliriada sh.p.k nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem ekonomik dhe financiar pėr sa i pėrket Bilanceve dhe Xhiros sė shoqėrisė pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi .

  2. Operatori ekonomik “Kevin Construction” sh.p.k:
  •Nuk ka paraqitur dokumentacionin e plotė ligjor dhe teknik dhe Formularin e Ēmimit tė Ofertės sipas Shtojcės 1 dhe preventivin e detajuar sipas zėrave pėrkatės, kėrkesa kėto tė pėrcaktuara nė Kriteret e Pėrgjithshme tė Kualifikimit dhe Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Shtojca 12, e dokumenteve standarte tė tenderit pėr kėtė procedurė.

  3. Operatori Ekonomik “SENKA” sh.p.k
  • Nuk ka arritur tė paraqesė dokumentacion pėr tė dėshmuar se disponojnė punonjės me kategori tė I, II,III, IV dhe tė V tė pajisur me deshmi kualifikimi te sigurimit teknik nga ISHTI ose nga institucione ekuivalente me tė , ēka bie nė kundėrshtim me kriterin e kėrkuar nė DST.

  4. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “KUPA” SHPK :
  • Nga verifikimi i makinerive tė deklaruara nė shtojcėn 10 nga operatori ekonomik konstatohet se operatori ekonomik “KUPA” SHPK nuk ka deklaruar eskavatorin me goma 0.25 m3 te paraqitur ne sistem me kontratė Nr.3220Rep Nr.366/1Kol datė 24.06.2011.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me eskavator me goma te kerkuar nga AK (1 cope).
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  Technical Specification
  Constructive Report
  Preventiv
  Bidder Announcement
  Signing of the Contract Nr.08 - Dt.25-02-2019

  SUPPORTERS
  USAID

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data