Open Procurement Albania

LOTI II: Objekti“Sherbim me roje civile Zyrat e Sektorit Kukes dhe Skrapin ne Trull Surroi (vendndodhja Kukes)”

Autoritet Prokurues Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder
Institucioni Prokurues Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder
Objekti i Tenderit LOTI II: Objekti“Sherbim me roje civile Zyrat e Sektorit Kukes dhe Skrapin ne Trull Surroi (vendndodhja Kukes)”
Nr. Reference REF-30121-07-11-2019
Vlera / Fondi Limit 6 634 970,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-07-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-08-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 12-08-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues EUROGJICI SECURITY
TONY SECYRITY
ORKA
NAZERI-2000
TREZHNJEVA
ORUĒI- 07
Operator Ekonomik Kontraktues
 • TREZHNJEVA
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3160218.16
  Data e shpalljes sė fituesit 06-09-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3792261.79
  Data e lidhjes sė kontratės 14-10-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. “ ORUĒI- 07” sh.p.k:
  • Ne Autorizimin e AKEP, distanca e percaktuar me rreze 12.5 km, nuk e mbulon vendndodhjen e objektit, ne kundershtim me piken 2.3/2 tė Kritereve te Vecanta te Kualifikimit.
  • Mungojnė bilancet e shoqėrise per vitet 2016-2017, nė kundėrshtim me piken 2.2 te Kritereve te Kualifikimit Kapaciteti Ekonomik dhe Financiar.
  • Nuk plotėson numrin e punonjėsve tė shėrbimit pėr kėtė lot, pasi referuar vėrtetimit te Performances, lėshuar nga DVP Kukes, ju keni tė angazhuar 15 punonjės nė kontratat ekzistuese, ndėrkohė qė lista e plotė pėrfshin nė total 18 punonjės. Per mbulimin e kontrates, pėr tė cilen ju konkurron , janė kėrkuar 10 punonjės qė ju nuk i plotėson .

  2. “NAZERI-2000” SH.P.K, :
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Sqarim:

  Oferta fillestare ka qene ne vleren 6 320 436.32 lekė pa tvsh ( gjashtė milion e treqind e njėzet mijė e katėrqind e tridhjete e gjashtė pikė tridhjetė e dy) leke pa T.V.SH dhe 7 584 523.58 (shtatė milion e pesėqind e tetėdhjete e kater mije e pesėqind e njėzet e tre presje pesėdhjetė e tete) leke me TVSH, por ashtu sic eshte njoftuar ne Dokumentet e Tenderit, subjektit fitues i eshte bere e ditur qe Drejtoria e Rajonit Verior, zyrtarisht nuk eshte me Institucioni pergjegjes per administrimin vend depozitimit te Skrapit ne Trull Surroi.
  Si rrjedhim, eshte perjashtuar nje vend roje shoqeruar me zbritjen e vleres se ofruar konform dispozitave ligjore ne fuqi.
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.28 - Dt.15-07-2019
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.36 - Dt.09-09-2019
  Lidhja e Kontratės Nr.42 - Dt.21-10-2019
  Anulimi i Tenderit

  “Sherbim me roje civile Zyrat e Sektorit Kukes dhe Skrapin ne Trull Surroi (Kukes)”

  Autoritet Prokurues Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder
  Institucioni Prokurues Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder
  Objekti i Tenderit “Sherbim me roje civile Zyrat e Sektorit Kukes dhe Skrapin ne Trull Surroi (Kukes)”
  Nr. Reference REF-29540-07-05-2019
  Vlera / Fondi Limit 6 634 970,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 08-07-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 01-08-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 01-08-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Gjate punes ne sistem, eshte shenuar gabim vlera e fondit limit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.28 - Dt.15-07-2019
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.28 - Dt.15-07-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data