Open Procurement Albania

Numri i Rezultateve: 44

Shėnimi me flamur tė kuq (red flag) i njė procedure prokurimi tregon njė ekspozim apo rrezik tė mundshėm pėr sjellje tė papajtueshme me ligjin ose jo-etike tė biznesit, kryesisht nė lidhje me mos-respektimin e ligjeve anti-korrupsion. Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

Tendera me redflags

Titulli Autoritet Prokurues Vlera / Fondi Limit Data e Shpalljes
Punime ndėrtimi pėr eleminimin e Pikave tė Zeza nė rrugė (Bashkėfinancim IPA 2013, Siguria Rrugore). Autoriteti Rrugor Shqiptar 39 045 777.00 11-09-2019
Supervizion Punimesh, Ndėrtim rruga Kardhiq – Delvinė, Loti 7 . Autoriteti Rrugor Shqiptar 16 500 000.00 31-05-2019
Shtesė kati nė objektin zyra tė Drejtorisė sė Rajonit Jugor Gjirokastėr. Autoriteti Rrugor Shqiptar 6 246 506.00 19-08-2019
MIREMBAJTJE RUTINE ME PERFORMANCE AKSI RRUGOR BERAT – COROVODE 49,3 KM Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster 12 352 124.00 08-10-2019
Rehabilitim i segmentit rrugor ‘Mbikalimi pallati me shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja’, loti 1 Autoriteti Rrugor Shqiptar 2 250 950 653.00 14-06-2019
MIREMBAJTJE RUTINE E DIMERORE ME PERFORMANCE AKSI RRUGOR K/STRELCE – K/MALIQ I OPARIT (RRUGA ZEVENDESUESE M03) + AKSI RRUGOR SHKEMBI I DOBERCANIT – KUFI GRAMSH 19,3 KM Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster 8 823 760.00 14-08-2019
Menaxhimi dhe mirėmbajtja e pajisjeve dhe operimi i Tunelit tė Krrabės. Autoriteti Rrugor Shqiptar 194 920 000.00
Ndėrhyrje emergjente pėr stabilizimin e rėshqitjes nė km 21+495 ÷21+620, nė segmentin Lin – Pogradec. Autoriteti Rrugor Shqiptar 222 572 170.00
Mirėmbajtje me performancė K/Sauk – Senatorium, K/Sauk – Ibė, Ibė – Qafė Krrabė (Km 29), Qafė Krrabė (Km 29) – rot. re Shijon, rot. re Shijon – Ura e Zaranikės, K/Km 22 – Qytezė Krrabė, Qytezė Krrabė – Pika Sipėr Radio, Degėzim Miniera – Objekti X, Rotondo Sauk – Sauk i Vjetėr, Tiranė – Ndroq – Romanat (Kufi Durrės), Romanat (kufi TR) – Plepa, Ura e Farkės – Qendėr Fshat Baldushk, Qendėr Fshat Baldushk – Mustafa Koēaj , K/Rr. Nr. 56 (Vaqarr) – Vishaj (k/Baldushk) (116.25 km) (Kontrata 3) Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane 53 431 283.00
Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga Kuben – Vasie 35.4 km. Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 44 534 152.00
Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga Peshkopi – Q.Draje, Peshkopi – Ushtelencė 52.7 km Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 59 579 758.00
Rikonstruksion i godinės sė ARRSH-sė Autoriteti Rrugor Shqiptar 33 312 381.00
Pėrmirėsimi rifreskimi i sinjalistikės vertikale / horizontale nė akset kombėtare dhe pėrmirėsim tė sigurisė rrugore nė akset e rajonit Qėndror, loti 2 Autoriteti Rrugor Shqiptar 207 236 242.00
Mirėmbajt je rutinė dhe dimėrore me performancė rruga " Lezhė-Nėnkalimi Milot, Lidhja e 2 urave-K/Pllanė - U.Zogut, Lezhė-H.Gjuetisė, VainBilanc, U.Drojes-Milot , Laē- Patok, Balldre-B Juge 77.85 km. Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 72 794 063.00
Shpenzime supervizioni, Kontrate Mirembajtje Rajoni Qendror Tirane Autoriteti Rrugor Shqiptar 22 899 675.00
Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "Koplik –Bogė,Dedaj –Razem 44.2 km. Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 66 382 649.00
Mirembajtje Rutine e Dimerore me Performance rruga Libonik-Lozhan-Grabove + rruga Lin-Pogradec + rruga Voskop-Voskopoje 72 km Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster 40 030 784.00
Mirėmbajtje me performancė Marikaj (kufi TR, e vjetra) - Kodėr Rrashbull, Kodėr Rrashbull - k/NISH Tulla - Shkozet, Katėr Rrugėt - Pjezė, Durrės (stac. fundit) - Bishti Pallės, Deg. Fllakė (Xhafzotaj) – Radiostacion - Katund i Ri, Katėr Rrugėt - Shijak, Shijak - Maminas, Shijak - Gjepalaj (K/Komunė), Plepa (mbik) - Pėrroi i Agait (kufi Dr/Kj) (paralele dj.), Pėrroi Agait (kufi Dr/Kj) - Mbik. hyrje Kavajė (paralele dj), K/Rr. Nac. Nr. 4 (Luz i vogėl) - Spille (Plazh), Bishti i Zhurit - Qendėr Rrogozhinė Dalje Rrogozhinė, Qendėr Rrogozhinė - Ura e Shkumbinit (ura e vjetėr), K/Rr. Nr.2 (Shkozet) - Porto Romano (Loti 1), ByPass Plepa - Kavajė - Rrogozhinė (Loti 6, 7, 10) (112.52 km) (Kontrata 4) Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane 34 607 032.00
Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "Q.Laē-Koman, H/Berdicė - Velipojė, U.Bunės (E re)-Shirokė, Krye Bushat-B.Jugė, RranxaKukėl, K.Balldre-Porta e Aviacionit 71.4 km. Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 55 559 660.00
Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "Nyja F.Dukagjin-L. Rr.Kombit, U.Drinit (Hyrja Kukės)-Sh.Galica, Sh.Galica-Krumė, Krumė-Q.Prushi, Plepa-Kam 77.6 km". Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 79 385 966.00
Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "U.Matit -Rrėshen (Ura e Fanit), Rrėshen (U.Fanit)- Shpal, Shpal- Q.Benė- K.Hadroj, ShpalUra e Repsit 84.9 km. Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 64 859 900.00
Ndertim Rruga Kardhiq-Delvine Loti 6 Autoriteti Rrugor Shqiptar 2 388 910 889.00
Vendosja e Mbikalimeve ne aksin rrugor Thumanė – Milot dhe Kukės -Morine Autoriteti Rrugor Shqiptar 372 739 265.00
Stabilizim i rrėshqitjes nė aksin Tunel – Elbasan, km17.36 ÷ 17.46 segmenti 3, aksi Tiranė – Elbasan (dalje Tuneli i Krrabės km.15.2–Elbasan km.27” Autoriteti Rrugor Shqiptar 373 979 239.00
Mirėmbajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga Ura e Cerenecit - Stebleve, Qafe Bualli-Kraste, Burrel-Komesi;Ura e Matit-Lis;K/UlezUlez;Trebisht- Dogane 75.92 km. Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 89 446 948.00
Mirėmbajtje me performancė Librazhd - Togėz, Togėz - Zgosht, Zgosht - k/Borovė, k/Borovė - Steblevė, K/Rr. Nac. Nr.3 (Urakė) - Golik, K/Rr. Nac. Nr.3 (Hotolisht) - Frarė, Qukės – (Karkavec) Qafė Plloēė Loti 1 (49.95 km) (Kontrata 7) Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane 25 418 467.00
Mirembajtje Rutine e Dimerore me Performance rruga Berat – Gllave - Antene + rruga Poshnje – Velemisht – K/Patos + rruga Corovode – Hambull + rruga Kozare – K/Kucove + rruga K/marinez-Marinez 88.7 km Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster 32 819 247.00
Mirembajtje Rutine me Performance rruga K/Cerme - Divjake + rruga Jeta e Re - Kosove + rruga Bye Pass Fier – Rrethrrotullimi Kolonje + rruga Fier – Seman (plazh) + rruga K/Pojan - Apolloni 55.6 km Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster 27 875 634.00
Studim Projektim i urave te Leklit, Dragotit, Ura e Vores, Tapizes, Ura e Drojes, Zemblakut; rikonstruksion i urės sė Kaludhit dhe nyja nė disnivel ne Bushnesh dhe ura lidhėse e rrugėve Levan - Tepelenė me Dragot - Tepelenė. Autoriteti Rrugor Shqiptar 12 881 542.00
Plotesimi, rakordimi, masa mbrojtese dhe siguria rrugore ne viaduktet e aksit Kukes - Morine”. Autoriteti Rrugor Shqiptar 208 304 496.00
Mirėmbajtje me performancė Vorė-Marikaj (kufi Durrės), Kthesa Kamėz - Vorė (paralele Majtas), Kthesa Kamėz – Vorė (paralele Djathtas), K. Zall Herr (kryq. Rr.Nr.1) – Deg. mj. Komuna Zall Herr, Deg. mj. Komuna Zall Herr – Bovillė, Kryq. Rr. Nr. 52 – Kala Prezė, Bėrxullė – Domje, Bėrxullė – Laknas, Fushė Krujė (deg. Y) – Fushė Krujė (qendėr), K/Thumanė Qendėr – Ura e Drojės (aksi i vjetėr), Fushė Krujė - Halilaj, Halilaj - Krujė, K/Rr. Kombėtare (e vjetra) – Bilaj (Llixha), K/Rr. Kombėtare (e vjetra) – Fabrika e Ēimentos, Bubq - Ishėm, Krujė - Sarisalltik (98.1 km), (Kontrata 1) Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane 36 751 863.00
Mirėmbajtje me performancė Belsh (L.Tafan) - Grekan, Belsh - Deg. Rruga Fierzė, Deg. Rruga Fierzė - Kosovė - Kosovė e vogėl, Grekan - Dėshiran - Vlashuk, K/Shtėrmen - K/RadioStacion, Mollas - Selitė, Kthesa Rrasės - Kryq. Rruga Belsh - Pajovė, Elbasan - Cėrrik (58.7 km) (Kontrata 6) Drejtoria e Rajonit Qendror Tirane 19 094 271.00
Mirėmbajtje me performancė K/Shirgjan (K/Rr.Nr.70) - Llixha, Llixha - Kaēivel (k.Gramsh), K/Llixhė - Mjekės (Uzinė), Elbasan - Gjinar, k/Drizė (k/rr. 59) - Kaēivel (K/Elbasan), Gramsh - Kodovjat (shkolla), K/Drizė - Poroēan (76.45 km) (Kontrata 5 ) Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 42 286 428.00
Mirembajtje Rutine me Performance rruga SarandeButrint + rruga Metoq-Cuke-Pllake-Xarre + rruga Cuke-Kanali i Cukes + rruga K/Qafe MuzineDelvine-Ura e Gajdarit 65.4 km. Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster 30 802 752.00
Shpenzime Supervizion i Kontratave tė Mirembajtjes sė Rrugėve Rajoni Jugor Gjirokastėr Autoriteti Rrugor Shqiptar 28 874 275.00
Mirembajtje Rutine e Dimerore me Performance rruga K/Zemblak-K/Liqenas + rruga K/Liqenas-Dogana Gorice + rruga Libonil-Rembec-Plase + rruga Bilisht-Baban-Hocisht 55.6 km Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster 42 809 584.00
Mirembajtje Rutine e Dimerore me Performance rruga Korce – Erseke + rruga Unaza Erseke – Erseke + rruga K/Boboshtice – Dardhe 55 km Drejtoria e Rajonit Jugor Gjirokaster 43 083 920.00
Permiresimi rifreskimi sinjalist ikes Vertikale/Horizontale ne akset Kombetare dhe permiresim te sigurise rrugore ne akset e rajonit verior, loti 1 Autoriteti Rrugor Shqiptar 208 163 877.00
Supervizion by pass Tepelene, loti 1 Autoriteti Rrugor Shqiptar 20 182 080.00
Nderhyrje emergjente per stabilizimin e reshqitjes ne km 21+495 ÷21+620, ne segmentin Lin - Pogradec Autoriteti Rrugor Shqiptar 139 424 473.00
Mirembajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga B.Curri - Valbonė, U.Bujan - Q.Morinė, Sopot-Kernajė, Mejdan -Tropoje-Bucaj 57.76 km Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 115 670 208.00
Mirembajtje rutinė dhe dimėrore me performancė rruga "Fierzė-B.Curri , B.Curri-Kam 48.2 km Drejtoria e Rajonit Verior Shkoder 96 442 439.00
Supervizion punimesh Ndėrtim rruga Kardhiq - Delvinė Loti 4, Loti 5, Loti 6. Autoriteti Rrugor Shqiptar 34 490 193.00
Menaxhimi e Mirėmbajtja e Pajisjeve dhe Operimi i Tunelit tė Krrabės. Autoriteti Rrugor Shqiptar 98 180 000.00
Mungesė konkurrence

Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

Mungesė Gare, Negocim i Drejtpėrdrejtė (mbi 5 milion lekė)

Janė kontrata pa garė qė lidhen si pasojė e bisedimeve mes autoritetit dhe kompanive. Kėto do duhej tė lejohen vetėm nė raste tė caktuara, ku njė situatė emergjente shoqėrohet me nevojėn pėr ndėrhyrje tė shpejtė pėrmes njė kontrate.

Shiko mė shumė
Pamundėsi kohore pėr pėrgatitje tė njė oferte (ofertė teknike plus dokumentacion)

Tendera me vlerė mbi 800 mijė lekė dhe ne afat pėr dorėzim tė ofertės mė pak se 72 orė. Kjo ėshtė kohė e pamjaftueshme pėr plotėsim dokumentacioni dhe hartim oferte me specifikime teknike. Probabiliteti qė tenderi tė jetė ekspozuar mė herėt tek njė kompani klienteliste ėshtė i lartė

Shtesė kontrate (shtesė vlere) pa pėrfunduar ende faza e parė e kontratės

Pėr ēdo kontratė ekziston njė mundėsi pėr shtesė kontrate me vlerė plus 20% e vlerės sė ofertės. Kjo shtesė duhet tė justifikohet me arsye tė bazuara tė njė vėshtirėsie pėr shkaqe mbi natyrore, ndryshime eksplicite tė kushteve tė tregut dhe indekseve tė ēmimeve etj.

Shiko mė shumė
Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoriteti Prokurues ka skualifikuar tė gjithė operatorėt pjesėmarrės nė garė me ofertė mė tė ulėt se oferta fituese. Nuk quhet skualifikim rasti kur operatori nuk ka paraqitur fare ofertė por ka dorėzuar dokumente tė tjera. Vlerėsim vetėm pėr procedura tenderuese me vlerė mbi 5 milion Lekė.

Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė

Nė rast tė anulimit dy herė radhazi tė tenderave me objekt tė njėjtė, ka vend pėr tė vlerėsuar vėshtirėsi apo defekte qė kanė bėrė tė pamundur finalizimin me fitues tė procedurės. Anulimi dy herė radhazi ėshtė precedent qė legjitimon qė gara e hapur tė zėvendėsohet me negocime tė drejtpėrdrejta.

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data