Open Procurement Albania

Ndėrtim mure mbajtės dhe pritės nė segmentin rrugor Kuben - Vasije

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Ndėrtim mure mbajtės dhe pritės nė segmentin rrugor Kuben - Vasije
Nr. Reference REF-36089-09-17-2019
Vlera / Fondi Limit 45 592 847,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-09-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-10-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 21-10-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 9
Operatorė Konkurues Blerimi sh.p.k & S.M.O Union sh.p.k & A.Sh. Engineering sh.p.k
SIRETA 2F sh.p.k
KUPA SHPK & ITM SHPK & NDREGJONI sh.p.k
ARIFAJ shpk & ZENIT&CO sh.p.k
Mela & Alb Shpresa & HMK Consulting sh.p.k
BE – IS sh.p.k
Selami sh.p.k & Erald-G sh.p.k
DODA NDERTIM sh.p.k
FLED sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BLERIMI - S.M.O.UNION - A.SH. Engineering
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 34 200 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-11-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 41040000
  Data e lidhjes sė kontratės 19-11-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar ofertuesit e meposhtem:

  1. Operatori ekonomik "FLED" SHPK :
  Nuk ka paraqitur oferte ekonomike.
  Nuk ka paraqitur dokumentacionin e kerkuar ne Dokumentat Standarte te Tenderit.

  2. Operatori ekonomik "DODA NDERTIM” shpk :
  Nuk ploteson kriteret e kerkuara ne Dokumentat Standarte te Tenderit si me poshte:
  -Nuk ploteson kriterin 2.3.1/a dhe 2.3.1b per punen e ngjashme, kjo ne kundershtim me kriteret e veēanta/ kapaciteti teknik te dokumentave standarde te tenderit.
  -Nuk permbush piken 2.3.2 te punesimit mesatar te punonjesve per periudhen e kerkuar.
  -Nuk permbush kriterin 2.3.3. ne lidhje me Inxhinierin e Ndertimit Kozma Semani, pasi kontrata punedhenes punemares nuk eshte e rregullt.
  - Nuk ka paraqitur liēencen e zbatimit te shoqerise siē eshte kerkuar ne piken 2.3.8 te DST- ve.
  - Nuk ka paraqitur liēence projektimi siē eshte kerkuar ne piken 2.3.9.
  - Nuk permbush kriterin sipas pikes 2.3.10 per pajisje dhe mjetet ne dispozicion.
  - Nuk ka paraqitur ēertifikatat e cilesise te vlefshme siē kerkohet ne piken 2.3.12 te dst (ēertifikatat e pavlefshme, skadenca 15.09.2018).

  3. “SELAMI” SH.P.K & “ERALD-G” SH.P.K :
  Nuk ploteson kriteret e kerkuara ne dokumentat standarde te tenderit si me poshte:
  - Operatori ekonomik “SELAMI” SHPK nuk ka paraqitur dokumentacionin e kerkuar ne lidhje me kategorite e licences se shoqerise, duke mos plotesuar piken 2.3.8 te Kritereve t e Veēanta te Kualifikimit. Konkretisht, nuk ka piken e licences NS- 6/B, NS – 7/B, NS – 9/B.
  - Operatori ekonomik “SELAMI” shpk nuk ka paraqitur dokumentacionin e kerkuar ne DST per 2 kamioncinat me kapacitet mbajtes 1.5-2 ton, duke mos plotesuar piken 2.3.10 te Kritereve te Veēanta te Kualifikimit (Kapaciteti teknik).
  -Operatori ekonomik “ERALD – G” shpk nuk ka paraqitur asnje dokument qe te provoje se ka te punesuar 1 Mjek ne kompanine e tij, gje e cila bie ndesh me VKM-nė nr.692 datė 13.12.2001, e ndryshuar, i cili eshte i detyrueshėm pėr ndėrmarrje ku tė punėsuar janė jo mė pak se 15 punonjės.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit Nr.38 - Dt.23-09-2019
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.47 - Dt.25-11-2019
  Anulimi i Tenderit
  Termat e Referencės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data