Open Procurement Albania

Blerje materiale kancelarie pėr nevojat e Bashkisė dhe tė Institucioneve tė Varėsisė sė Bashkisė. (Procedurė e pėrqėndruar me Numėr Reference: REF-04593-04-10-2017)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Institucioni Prokurues Klubi i Futbollit Vllaznia sh.a
Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Objekti i Tenderit Blerje materiale kancelarie pėr nevojat e Bashkisė dhe tė Institucioneve tė Varėsisė sė Bashkisė. (Procedurė e pėrqėndruar me Numėr Reference: REF-04593-04-10-2017)
Nr. Reference
Vlera / Fondi Limit 166 562,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 11-04-2017
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 04-05-2017
Data e mbajtjes sė tenderit 04-05-2017
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues Mega Plast 2L Shpk - Albamedia Shpk - Colombo Shpk - Infosoft Office Shpk - PC Store Shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • InfoSoft Office
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 66090.56
  Data e shpalljes sė fituesit 27-06-2017
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 79309
  Data e lidhjes sė kontratės 25-07-2017
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ankesa ka patur. Me shkresėn nr.7394 prot datė 19.05.2017 protokolluar pranė Autoritetit Kontraktor Bashkia Shkodėr ka paraqitur formularin e ankesės pėr prokurimin nė lidhje me vendimin e KVO operatori ekonomik “Albamedia” sh.p.k Me shkresen nr.7194/1 prot datė 25.05.2017 iu kthye pergjigje operatorit ekonomik “Albamedia” sh.p.k duke e marre pjeserisht ne konsiderate ankesen e bere. Me shkresen nr.8267 prot date 02.06.2017 per dijeni Bashkise Shkoder ky operator ėshtė ankuar pranė Komisionit tė Prokurimit Publik. Me vendimin nr.445/2017 date 21.06.2017 Komisioni i Prokurimit Publik nuk pranon ankesen e bere nga operatori ankimues dhe lejon Autoritetin Kontraktor te vazhdoje me hapat e tjere te procedures.
  Ka ofertues te skualifikuar. 1. U skualifikua operatori ekonomik “Mega-Plast-2L”sh.p.k pėr keto arsye: Vertetim OSHEE Burrel nr. 158 prot., dt. 18.4.2016, perfshire edhe marsi 2017 ėshtė nė emėr tė z. Zeni Methasani, ndėrkohė qė admisnitrator pėr MEGA PLAST 2L sh.p.k ėshtė Granit Methasani, vėrtetimi i paraqitur nuk tregon se shoqėria nuk ėshtė debitore ndaj OSHEE. Nuk keni paraqitur njė kontratė notariale pėr marrjen nė pėrdorim nga shoqėria tė kėtij amnbjenti. Vlera e tonerave, zė 35% tė vlerės sė kontratės sipas DST. Nė faturat e paraqitura nga ana juaj me Bashkia Mat, me Qendra Ekonomike e Arsimit, me Shkollėn Hysen Cela", pėr furnizime tė ngjashme, tė cilat nuk arrijnė vlerėn e kėrkuar sipas DST pėr furnizime tė ngjashme. Ka gabim nė oferetė: letra A4 nė ofertė 500 pako, kjėrkohen 210. Ka gabim nė preventiv gabimi ėshtė 3%. 2. U skualifikua operatori ekonomik “Albamedia” sh.p.k pėr kėto arsye: Nė pėrgatitjen e ofertės, nuk ėshtė respekuar fondin limit pėr ēdo Autoritet Kontraktor. Oferta ėshtė paraqitur pėr sasitė totale dhe jo tė ndara sipas secilit autoritet kontraktor. Vlera e tonerave, zė 35% tė vlerės sė kontratės sipas DST. Nė faturat e paraqitura nga ana juaj me MEGATEK me vlerė totale 4,584,598 lekė me tvsh pėr furnizime tė ngjashme, nuk arrijnė vlerėn e kėrkuar sipas DST pėr furnizime tė ngjashme. Kontratė furnizimi me FSHF me dt. 31.3.2016 s'ka vlerė. Faturat me FSHF, shumica janė parapagim tė pashoqėruara me artikujt e furnizuar. Kontrata e qerasė pėr objektin nuk ėshtė para noterit. Gjė qė bie nė kundėrshtim me Kodin Civil. 3. U skualifikua operatori ekonomik “ Colombo” sh.p.k. pėr keto arsye: Nė pėrgatitjen e ofertės, nuk ėshtė respekuar fondin limit pėr ēdo Autoritet Kontraktor. Oferta ėshtė paraqitur pėr sasitė totale dhe jo tė ndara sipas secilit autoritet kontraktor. Certifikata e gjendjes financiare tė lėshuar nga Banka Credins ėshtė e dt. 28.4.2017 nė shumėn 4,097,870.53 lekė. Sipas DST duhet tė jetė e lėshuar jo mė vonė se 5 (pesė) ditė nga data e hapjes se ofertave. 3. Kontrata e paraqitur si punė e ngjashme me Autoritetin e Aviacionit Civil me vlere 112 400 lekė me tvsh ėshtė fotokopje.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.26 - DT.03-07-2017
  Lidhja e Kontratės NR.30 - DT.31-07-2017

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data