Open Procurement Albania

"Plotësimi dhe zgjerimi i sistemit të monitorimit hidrometeorologjik në Kaskadën e lumit Drin (faza e dytë dhe e tretë)".

Institucioni Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Autoritet Prokurues Sh.A Korporata Elektroenergjitike Shqiptare Tirane
Objekti i Tenderit "Plotësimi dhe zgjerimi i sistemit të monitorimit hidrometeorologjik në Kaskadën e lumit Drin (faza e dytë dhe e tretë)".
Nr. Reference REF-47031-12-31-2019
Vlera / Fondi Limit 27 900 000,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 06-01-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-01-2020
Data e mbajtjes se tenderit 30-01-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 4 A-M
DIVITECH
PC STORE
Operator Ekonomik Kontraktues
 • 4 A -M SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 21 478 980,00
  Data e shpalljes se fituesit 24-02-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 25774776
  Data e lidhjes se kontrates 07-05-2020
  Kohezgjatja e kontrates 6 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshtë skualifikuar oferta e operatorit ekonomik "PC STORE" SHPK, pasi :
  1) Nuk plotëson kriterin 2.3.2 të kritereve të veçanta për kualifikim, sepse nuk ka paraqitur asnjë nga çertifikatat e Standartit ISO të kërkuar në këtë kriter.
  2) Nuk plotëson kriterin 2.3.4 të kritereve të veçanta për kualifikim, sepse nuk ka paraqitur tabelën me listën e mallrave që do të furnizojë.
  3) Nuk plotëson kriterin 2.3.5 të kritereve të veçanta për kualifikim, sepse nuk ka paraqitur listën e inxhiniereve të diplomuar në fushën e elektronikes ose informatikës, nga të cilët dy prej tyre të jenë të certifikuar nga prodhuesit të mallrave të ofruar. Mungojnë diplomat dhe Çertifikatat përkatëse të lëshuar nga prodhuesit.
  4) Nuk plotëson kriterin 2.3.6 të kritereve të veçanta për kualifikim, sepse nuk ka paraqitur autorizim prodhuesi për mallrat objekt tenderi.
  5) Nuk plotëson kriterin 2.3.7 të kritereve të veçanta për kualifikim, sepse nuk ka paraqitur deklaratë nga prodhuesit ose distributori i autorizuar për të vërtetuar statusin e autorizuar në Territorin e Shqipërisë.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  USAID

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data