Open Procurement Albania

Implementimi i njė zgjidhje Enterprise pėr menaxhimin Operacional-Teknik tė aseteve tė rrjetit

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė

Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
Objekti i Tenderit Implementimi i njė zgjidhje Enterprise pėr menaxhimin Operacional-Teknik tė aseteve tė rrjetit
Nr. Reference REF-19935-04-26-2019
Vlera / Fondi Limit 196 280 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-04-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-05-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 23-05-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Synapse ATS
InTech Plus
InfoSoft System shpk & Info Business Solution shpk & Troia d.o.o & InfoSoft Management Service shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • InfoSoft System SHPK - Info Business Solution SHPK - Troia d.o.o-InfoSoft Management Service SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 179 500 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 18-06-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 215400000
  Data e lidhjes sė kontratės 11-07-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Sipas parashikimeve ne specifikime teknike/ grafiku i levrimit.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  A. Operatori Ekonomik “Synapse ATS” shpk:
  1. Operatori Ekonomik Synapse ATS shpk nuk paraqet deklaraten mbi permbushjeve te specifikimeve teknike, sipas shtojces 6 te kerkuar ne DST.
  2. Operatori ekonomik ploteson furnizime tė ngjashme pėr njė vlerė jo mė tė vogėl se 75,000,000 (Shtatedhjete e pese milion) leke qė ėshtė realizuar gjatė tre viteve te fundit.
  3. Operatori Ekonomik Synapse ATS shpk nuk paraqet Autorizim nga Prodhuesi/distributori i autorizuar, per shitjen e pajisjeve hardware qe do te ofertoje per plotesimin e kerkeses te Autoriteti Kontraktor.
  4. Operatori Ekonomik Synapse ATS shpk nuk paraqet Autorizim nga Prodhuesi/distributori i autorizuar, per menaxhimit e te dhenave te pajisjeve teknike per shitjen e licencave dhe paketave te suportit te produkteve respektive per plotesimin e kerkeses te Autoriteti Kontraktor.
  5. Operatori Ekonomik Synapse ATS shpk nuk paraqet status partneriteti minimalisht te nivelit mesatar ose ekuivalent me te per plotesimin e kerkeses te Autoriteti Kontraktor.


  B. Operatori Ekonomik “InTech +” shpk :
  1. Operatori Ekonomik “InTech +” shpk nuk paraqet Autorizim nga Prodhuesi/distributori i autorizuar, per shitjen e pajisjeve hardware qe do te ofertoje per plotesimin e kerkeses te Autoriteti Kontraktor.
  2. Operatori Ekonomik “InTech +” shpk nuk paraqet Autorizim nga Prodhuesi/distributori i autorizuar, per menaxhimit e te dhenave te pajisjeve teknike per shitjen e licencave dhe paketave te suportit te produkteve respektive per plotesimin e kerkeses te Autoriteti Kontraktor.
  3. Operatori Ekonomik “InTech +” shpk nuk paraqet status partneriteti minimalisht te nivelit mesatar ose ekuivalent me te per plotesimin e kerkeses te Autoriteti Kontraktor.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor-
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi_i_Kontrates.docx
  DOKUMENTAT_TENDERI- MALLRA.doc
  Sistemi i perpunimit te te dhenave per pajisjet teknike -OSHEE (25-09-2018)_.pdf
  Shpallja e Fituesit

  Implementimi i njė zgjidhje Enterprice pėr menaxhimin Operacional-Teknik tė aseteve tė rrjetit

  Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
  Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
  Objekti i Tenderit Implementimi i njė zgjidhje Enterprice pėr menaxhimin Operacional-Teknik tė aseteve tė rrjetit
  Nr. Reference REF-11069-02-27-2019
  Vlera / Fondi Limit 196 280 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 28-02-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 25-03-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 25-03-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Sipas parashikimeve ne specifikime teknike/ grafiku i levrimit.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi_i_Kontrates.docx
  DOKUMENTAT_TENDERI- MALLRA.doc
  Sistemi i perpunimit te te dhenave per pajisjet teknike -OSHEE (25-09-2018)_.pdf

  Implementimi i njė zgjidhje Enterprice pėr menaxhimin Operacional-Teknik tė aseteve tė rrjetit

  Institucioni Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
  Autoritet Prokurues Operatori i Shperndarjes se Energjise Elektrike
  Objekti i Tenderit Implementimi i njė zgjidhje Enterprice pėr menaxhimin Operacional-Teknik tė aseteve tė rrjetit
  Nr. Reference REF-00495-12-20-2018
  Vlera / Fondi Limit 198 000 000,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 21-12-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-01-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 14-01-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.
  Me kerkese te Divizionit te Shperndarje, me qellimi rishikimin e preventivit te objektit te procedures. Ne keto kushte AK do te aoje proceduren.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi_i_Kontrates.docx
  DOKUMENTAT_TENDERI- MALLRA.doc
  Sistemi i perpunimit te te dhenave per pajisjet teknike -OSHEE (25-09-2018)_.pdf

  MBĖSHTETĖS
  USAID

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data