Open Procurement Albania

“Përmirësim i eficencës së energjisë dhe implementim të paneleve fotovoltaike për shoqërinë Rajonale Ujesjelles Kanalizime Elbasan”

Procuring Authority / Buyer Shoqëria Rajonale Ujësjellës Kanalizime Elbasan SH.A
Procuring Authority / Buyer
Tender object “Përmirësim i eficencës së energjisë dhe implementim të paneleve fotovoltaike për shoqërinë Rajonale Ujesjelles Kanalizime Elbasan”
Burimi i financimit: Buxhet i shtetit me tre vite financim
Reference No. REF-92029-07-02-2026
CPV Code 45210000-2 - Punime ndërtimi,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 169 362 155,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 03-07-2026
Last date of Submitted Documents 20-07-2026
Tender Held Date 20-07-2026
No. of Bidders 2
Bidders 1. Meteo shpk
2. Boe AZ Trading shpk & ARKONSTUDIO SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • “AZ TRADING” sh.p.k -“ARKONSTUDIO” sh.p.k
  • The winning bid ALL without vat 164 275 304,00
    Bidder Announcement date 13-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 6 muaj
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Nga pjesëmarrësit janë skualifikuar, Ofertuesit e mëposhtëm:

    1.OE “METEO” shpk, NIPT L26310801C është skualifikuar pasi nuk përmbush disa nga kriteret e veçanta të kualifikimit, konkretisht përvojën e kërkuar, stafin teknik dhe specialistët e kërkuar, personelin mbështetës dhe drejtuesit, mjetet dhe pajisjet teknike, certifikatat e cilësisë, autorizimin e prodhuesit dhe katalogët e produkteve, si dhe ka paraqitur grafik punimesh vetëm për nënobjektin STP Mengel dhe jo për të gjitha nënobjektet.

    Ne perfundim te afateve te ankimimit per kete procedure prokurimi nuk ka pasur ankesa.
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Monitor treasury transaction for “AZ TRADING” sh.p.k viti 2012-2013
    Monitor treasury transaction for “AZ TRADING” sh.p.k viti 2014
    Monitor treasury transaction for “AZ TRADING” sh.p.k viti 2015-2018
    Monitor treasury transaction for “AZ TRADING” sh.p.k viti 2019-2020

  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Technical Specification
    Bidder Announcement
    Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
    Preventiv
    Raport Teknik
    Formular "I njoftimit të fituesit, në përfundim të afateve të ankimit"

    SUPPORTERS

    Here you can have your ADVERTISEMENT

    Contact at [email protected]

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data