Open Procurement Albania

Ndërtim rrjeti shpërndarës ujësjellësi për fshatin Tragjas dhe rehabilitim dhe vënie në funksion të KUZ, fshati Tragjas

Procuring Authority / Buyer Shoqeria Rajonale Ujesjelles Kanalizime Vlore Sh.A
Procuring Authority / Buyer
Tender object Ndërtim rrjeti shpërndarës ujësjellësi për fshatin Tragjas dhe rehabilitim dhe vënie në funksion të KUZ, fshati Tragjas
Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit
Reference No. REF-93729-07-16-2026
CPV Code 45247130-0 - Punime ndërtimi për ujësjellës,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 159 605 649,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Announced the Winner
Tender Publication Date 17-07-2026
Last date of Submitted Documents 03-08-2026
Tender Held Date 03-08-2026
No. of Bidders 2
Bidders 1.VALONA KONSTRUKSION & APIS CONSTRUCTION & NDREGJONI
2. IDEAL CONSTRUCTION AND PROJECTION (I.C.P) & LIQENI VII
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • VALONA KONSTRUKSION - APIS CONSTRUCTION - NDREGJONI
  • The winning bid ALL without vat 148 050 000,00
    Bidder Announcement date 28-08-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 12 (dymbëdhjetë) muaj
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Nga pjesëmarrësit janë skualifikuar Ofertuesit e mëposhtëm:

    1. IDEAL CONSTRUCTION AND PROJECTION (I.C.P) L91310511L & LIQENI VII K01730502W Në vlerësim të dokumentacionit të paraqitur nga bashkimi i operatorëve ekonomik për procedurën e prokurimit objekt vlerësimi rezulton se operatorët ekonomik kë plotësim të pikës 2.3.5 të kritereve të vecanata të kualifikimit, konkretisht përsa i përket pikës së makineri pajiseve të kërkuar operatorët kanë paraqitur formularin përmbledhës të vetdeklarimit ku bazuar në legjislacionin për prokurimin publik
    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Monitor treasury transaction for NDREGJONI viti 2012-2013
    Monitor treasury transaction for NDREGJONI viti 2014
    Monitor treasury transaction for NDREGJONI viti 2015-2018
    Monitor treasury transaction for NDREGJONI viti 2019-2020
  • Public Announcement Bulletin
    Standard Tender Documents
    Technical Specification
    Bidder Announcement
    Procesverbal" Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim "

    SUPPORTERS

    Here you can have your ADVERTISEMENT

    Contact at [email protected]

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data