Open Procurement Albania

Blerje materiale për Ujësjellës dhe KUZ

Procuring Authority / Buyer Ujesjelles-Kanalizime Kamez Sh.a
Procuring Authority / Buyer Local Unit Kamëz
Tender object Blerje materiale për Ujësjellës dhe KUZ
Burimi i financimit: Nga te Ardhurat e veta, Vetefinancim
Reference No. REF-92979-07-09-2026
CPV Code 31711400-7 - Valvula dhe tuba, 19511200-3 - Tuba të brendshëm, 31681410-0 - Materiale elektrike,
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 32 000 000,00
Type of Contract
Procurement Method Open Procedure above the high monetary limit
Stage Procedure Re-Proclaimed and Announced the Winner
Tender Publication Date 10-07-2026
Last date of Submitted Documents 10-08-2026
Tender Held Date 10-08-2026
No. of Bidders 3
Bidders 1. A R J E I L sh.p.k
2. ALEN-CO sh.p.k
3. STERKAJ sh.p.k
Successful Bidder /Supplier / Provider
  • ARJEIL SHPK
  • The winning bid ALL without vat 30 682 655,00
    Bidder Announcement date 01-09-2026
    Award and Contract Amount ALL with VAT
    Contract date
    Planned Milestones of Contract / Start and End Date 12(Dymbëdhjetë) Muaj nga data e nenshkrimit të kontratës
    Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
    Appeals Nga pjesërmarrësit janë skualifikuar Ofertuesit e mëposhtëm:

    1. ALEN-CO sh.p.k K83213401M Operatori ekonomik nuk ka paraqitur nje oferte ekonomike per kete procedure ne SPE .

    2. OE STERKAJ sh.p.k me Nipt J68310708M me ofertë ekonomike 31,711,875 (Tridhjetë e një milionë e shtatëqind e njëmbëdhjetë mijë e tetëqind e shtatëdhjetë e pesë) lekë pa TVSH. Operatori ekonomik ofertues nuk ka paraqitur Formularin Përmbledhës të Vetëdeklarimit të operatorit ekonomik në ditën e hapjes së Ofertës, sipas Shtojcës 9.

    Cancellation reason
    Additions
    Transaction / Actual Spending
  • Public Announcement Bulletin
    Announcement of Procurement
    Standard Tender Documents
    Technical Specification
    Bidder Announcement
    Signing of the Contract
    - Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"
    - Relacion Teknik

    SUPPORTERS

    Here you can have your ADVERTISEMENT

    Contact at [email protected]

    Privacy Policy

    Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data