Open Procurement Albania

“Sigurim i godinave publike të Drejtorisë së Përgjitshme të Tatimeve”

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Agjencia Shtetërore e Prokurimeve të Përqëndruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Tatimeve
Objekti i Tenderit “Sigurim i godinave publike të Drejtorisë së Përgjitshme të Tatimeve”
Nr. Reference REF-54133-12-19-2022
Vlera / Fondi Limit 8 005 000,00
Lloji i Kontrates Publike Shërbime Publike
Lloji i Procedures Procedurë e hapur e thjeshtuar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 20-12-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 30-12-2022
Data e mbajtjes se tenderit 30-12-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues 1) ALBSIG SHA
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB - SIGURACION
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 7 997 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 19-01-2023
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 7 997 000,00
  Data e lidhjes se kontrates 13-02-2023
  Kohezgjatja e kontrates Afati i shërbimeve do te jete nga momenti i nënshkrimit te kontratës deri në përfundimin e afatit 12 (dymbëdhjetë) mujor.
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk pasur ankesa.
  Nuk ka operatore ekonomike te skualifikuar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime Vlera e kontrates eshte pa TVSH.
  Buletini i Lidhjes se Kontrates: Buletini Nr. 21 datë 6 Mars 2023
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB - SIGURACION viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB - SIGURACION viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB - SIGURACION viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per ALB - SIGURACION viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Procesverbal "Per argumentimin dhe miratimin e specifikimeve teknike dhe kritereve per kualifikim"

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data