Open Procurement Albania

"Blerje Automjet 81 per Qendren e Botimeve per Diasporen"

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Qendra e Botimeve per Diasporen
Objekti i Tenderit "Blerje Automjet 81 per Qendren e Botimeve per Diasporen"
Nr. Reference REF-67419-07-30-2020
Vlera / Fondi Limit 3 040 466,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 03-08-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 13-08-2020
Data e mbajtjes se tenderit 13-08-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1) “Albania Motor Company” SHPK
2)“CLASSIC” SHPK
3) “PORSCHE ALBANIA” SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • PORSCHE ALBANIA SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 800 000,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 5 ditë nga nënshkrimi i kontratës
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhtëm:

  1) Arsyet e s’kualifikimit të “Albania Motor Company” SHPK
  Operatori ekonomik nuk përmbush kriterin e përcaktuar në seksionin 2.3 të kapacitetit teknik, pika 4, pasi nuk arriti të paraqesë një deklaratë nga prodhuesi i mjeteve ose nga Distributori i Autorizuar që merr përsipër dhe garanton mbulimin e periudhës së garancisë.

  2) Arsyet e s’kualifikimit të “CLASSIC” SHPK
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur ofertë ekonomike si dhe asnjë prej dokumenteve të kërkuara në DT.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data