Open Procurement Albania

Blerje Pajisje Laboratorike per Drejtorine e Pergjithshme te Metrologjise

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Autoriteti Prokurues ka skualifikuar te gjithe operatoret pjesemarres ne gare me oferte me te ulet se oferta fituese

Autoritet Prokurues Agjencia E Blerjeve Të Përqendruara
Institucion Kontraktues Drejtoria e Pergjithshme e Metrologjise dhe Kalibrimit
Objekti i Tenderit Blerje Pajisje Laboratorike per Drejtorine e Pergjithshme te Metrologjise
Nr. Reference REF-70449-09-01-2020
Vlera / Fondi Limit 2 499 976,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit te Tenderit 02-09-2020
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-09-2020
Data e mbajtjes se tenderit 14-09-2020
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. POWER INDUSTRIES
2. FEDOS
3. KRIJON
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FEDOS shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 900 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 02-10-2020
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH
  Data e lidhjes se kontrates
  Kohezgjatja e kontrates 3 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka apsur ankesa.
  Janë skualifikuar operatorët ekonomikë të mëposhtëm:

  1. “POWER INDUSTRIES” SHPK.
  Nuk plotëson pikën 2, seksioni 2.3, “Kapaciteti teknik”, pika 2, “Kriteret e veçanta të kualifikimit”, pasi nuk përmbush specifikimet teknike, sipas dokumentacionit të hartuar në DST.

  2. “KRIJON” SHPK.

  • Nuk ka paraqitur ofertë ekonomike, dhe asnjë nga dokumentat e kërkuara në DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FEDOS shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FEDOS shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FEDOS shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per FEDOS shpk viti 2019-2020
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data