Open Procurement Albania

“Ndërtimi i rrugës se Fushë Bardhës, lidhja me rrugën Kardhiq - Delvinë”

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit “Ndërtimi i rrugës se Fushë Bardhës, lidhja me rrugën Kardhiq - Delvinë”
Nr. Reference REF-02747-08-12-2021
Vlera / Fondi Limit 164 500 560,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures Procedurë e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 13-08-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 02-09-2021
Data e mbajtjes se tenderit 02-09-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 4
Operatore Konkurues 1. “Alba Konstruksion” shpk & ARENA MK shpk
2. “METEO” SHPK & “SHPRESA AL” SHPK
3. "COBIAL” shpk & "BILGIN TAAHHUT INSAAT MADENCILIK SAMAYI VE TICARET” LTD & "INFRATECH” shpk & "ARKIMADE” shpk
4. “HASTOÇI” shpk & “ZEQILLARI” shpk
Operator Ekonomik Kontraktues
 • "COBIAL” shpk - "BILGIN TAAHHUT INSAAT MADENCILIK SAMAYI VE TICARET” LTD - "INFRATECH” shpk - "ARKIMADE” shpk
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 134 558 291,00
  Data e shpalljes se fituesit
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 161469949
  Data e lidhjes se kontrates 19-10-2021
  Kohezgjatja e kontrates 7 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “Alba Konstruksion” shpk & ARENA MK shpk, për këto arsye:
  - Nuk ka plotesuar piken 2.3.3Operatori ekonomik duhet te disponoje licence projektimi ose te kontraktoje me nje shoqeri projektuese te licencuar sipas rregullores se miratuar me VKM nr. 943, date 28/12/2016 ”Për kriteret dhe procedurat e dhënies së licencave profesionale për individë dhe persona juridikë në fushën e studimit e të projektimit në ndërtim dhe mbikëqyrje e kolaudimit të punimeve të zbatimit në ndërtim”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "INFRATECH” shpk viti 2012-2013
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "INFRATECH” shpk viti 2014
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "INFRATECH” shpk viti 2015-2018
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per "INFRATECH” shpk viti 2019-2020

 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 154 datë 25 Tetor 2021
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data