Open Procurement Albania

Ndërtim i Unazës së Jashtme Tiranë, Loti 7

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit
 • Skualifikim i te gjithe operatoreve konkurrues pervec fituesit

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Ndërtim i Unazës së Jashtme Tiranë, Loti 7
Nr. Reference REF-02822-08-13-2021
Vlera / Fondi Limit 2 353 597 373,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-08-2021
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-09-2021
Data e mbajtjes se tenderit 15-09-2021
Nr. i Operatoreve Konkurues 6
Operatore Konkurues 1. “MET -ENGENEERING”
2. “KEVIN CONSTRUKSION”
3. “ALB – STAR”
4. “ G.P.G. COMPANY & SENKA”
5. “GENER 2”
6. “ ALKO-IMPEX General Construcion” & “2 T”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALKO-IMPEX General Construcion - 2 T
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 2 261 328 720,00
  Data e shpalljes se fituesit 08-10-2021
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 2713594464
  Data e lidhjes se kontrates 09-11-2021
  Kohezgjatja e kontrates 24 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janë Skualifikuar operatorët ekonomik:
  1. “MET -ENGENEERING”, për këto arsye:
  - nuk ka arritur te paraqese asnje dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kritereve te kerkuara ne DST.
  2. “KEVIN CONSTRUKSION”, për këto arsye:
  - Nuk permbush kapacitetet ekonomike dhe financiare pika 2.2.1 Xhiro vjetore e paraqitur nga operatori ekonomik eshte me e vogel se xhiroja e kerkuar ne DST
  - Nuk permbush piken 2.3.1 Pune e ngjashme e kerkuar ne vlere, dhe ne Tipologji
  3. “ALB – STAR”, për këto arsye:
  - Makinerite e Operatorit jene te angazhuara në kontrata të tjera apo të deklaruara ne procedura te shpallura fitues”.
  4. “GENER 2”, për këto arsye:
  - nuk ka deklaruar stafin qe do jete i ngarkuar ne zbatimin e kontrates
  5. “ G.P.G. COMPANY & SENKA”, për këto arsye:
  - nuk ka arritur te paraqese dokumentacion te plote dhe te sakte per te deshmuar plotesimin e te gjithe kritereve te kerkuara ne DST
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 167 datë 22 Nëntor 2021
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data