Open Procurement Albania

Ndërtim rruga Kardhiq - Delvinë Loti 8 (Sistemimi dhe Rivitalizim i Skarpateve)

Autoritet Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Institucioni Prokurues Autoriteti Rrugor Shqiptar
Objekti i Tenderit Ndërtim rruga Kardhiq - Delvinë Loti 8 (Sistemimi dhe Rivitalizim i Skarpateve)
Nr. Reference REF-22066-03-15-2022
Vlera / Fondi Limit 1 440 907 156,00
Lloji i Kontrates Publike Punë Publike
Lloji i Procedures E hapur, mbi kufirin e lartë monetar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 16-03-2022
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 15-04-2022
Data e mbajtjes se tenderit 15-04-2022
Nr. i Operatoreve Konkurues 3
Operatore Konkurues 1. “A. N. K.”
2. “GENER 2”
3. “GJOKA KONSTRUKSION”
Operator Ekonomik Kontraktues
 • “Gener 2” sh.p.k.
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 1 436 346 030,00
  Data e shpalljes se fituesit 06-05-2022
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 1723615237
  Data e lidhjes se kontrates 31-05-2022
  Kohezgjatja e kontrates 8 muaj
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Jane skualifikuar operatoret ekonomike te meposhtem:
  1. “A. N. K.” per arsye:
  - Operatori ekonomik nuk permbush kriterin 2.2.1 Pune e ngjashme sipas objektit te kontrates.
  - Nuk përmbush kriterin 2.3.4, 2.3.5, nuk ka plotesuar formularin e vetedeklarimit lidhur me stafin kryesor dhe stafin ndihmes te kerkuar ne dokumentat e tenderit.
  - Nuk permbush fuqine puntore sipas kriterit 2.3.3 te percaktuar ne dokumentat e tenderit.

  2. “GJOKA KONSTRUKSION” per arsye:
  - Nuk permbush kriterin 2.3.8, lidhur me makinerite dhe paisjet e kerkuara ne DST. (makineri te angazhuara ne kontrata te tjera)
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontrates Buletini Nr. 72 datë 6 Qershor 2022
  Anulimi i Tenderit

  MBESHTETES
  logo_amb_suedeze.png

  Databaza është pjesë e projektit “Open Data, Access and Transparency over sectors expose to Risk of Corruption ” mbështetur financiarisht nga The Swedish International Development Cooperation Agency Sida.

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data